вторник, 20 марта 2018 г.

Освіторія:

МОН планує забезпечити доступ до Scopus усім ВНЗ

МОН планує забезпечити доступ до Scopus усім ВНЗ

МОН розглядає можливість того, щоб забезпечити передплату на бази Scopus і Web of science не тільки для своїх вишів та наукових установ, а й для інших закладів.
Про це розповів гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час семінару «Показники ефективної наукової діяльності науковця, установи і країни: публікації, наукові видання, гранти», що пройшов 16 березня 2018 року.
Зокрема, йдеться про надання доступу до міжнародних баз даних для університетів, підпорядкованих іншим міністерствам – МОЗ, Міноборони, МВС тощо, а також наукових установ НАН та галузевих академій.
«Торік ми запустили пілотний проект: на конкурсній основі зробили передплату до Scopus і Web of science за кошти держбюджету для понад 100 вишів та наукових установ МОН. Доступ до баз був відкритий у жовтні. Тоді через підключені університети та установи пройшло близько 20 тис пошукових запитів. У листопаді кількість запитів зросла більш ніж вдвічі, а в грудні сягнула позначки майже в 100 тисяч. І далі їх кількість теж зростала. Тобто ми побачили, що користування базами є дуже потрібним та затребуваним серед українських науковців», – зазначив Дмитро Чеберкус.
Він підкреслив, що підключення забезпечене на рік, але МОН планує продовжувати цю практику і більше того – розширювати мережу підключених закладів.
«У нас часто питають: чи будемо ми в цьому році продовжувати пілотний проект? Будемо, й навіть більше. До МОН звертаються університети, підпорядковані іншим міністерствам, підрозділи академій наук, які не отримують на це фінансування, і просять, щоб ми поширили можливості передплати і на них, на всю Україну. Ми зараз ведемо консультації одночасно з Мінфіном – про виділення коштів – та з постачальниками послуг – про вартість такої передплати, щоб вона не була обтяжливою для бюджету», – повідомив очільник директорату.
Окремо він відзначив, що зараз в Україні точаться різні дискусії про показники наукометрії. Але чимало з них проходить на низькому фаховому рівні – коли говорять про порівняння, які насправді нічого не характеризують. Щоб перевести рівень дискусії українських вчених на якісніший рівень, МОН через Державну науково-технічну бібліотеку ініціював конкурс відповідних наукових робіт.
«Цей конкурс присвячений аналізу наукового середовища якраз на основі тієї інформації, яку можна взяти з баз даних, доступ до яких ми надали. Я запрошую всіх долучитися до нього, щоб у нас також формувалося експертне середовище людей, які справді розуміються на цьому. Які розуміють, що аналіз показників наукометрії – це не просто міряння індексами Гірша, що на його основі можна робити глибинні висновки і прогнози», – сказав Дмитро Чеберкус.
Подати заявку на участь у конкурсі можна до 20 березня, а надіслати роботу потрібно до 20 квітня цього року. Більше інформації – за посиланням.

Комментариев нет:

Отправить комментарий