понедельник, 12 марта 2018 г.

Цікаво знати:

9 типів вчителів на будь-якій педраді

Жартівливий погляд на колег під час педради.
Як часто вчителі вимушені терпіти педради? Насправді, дуже мало хто отримує задоволення від подібних заходів. Але як треба, то треба! Раніше ми публікували статтю про «Думки вчителя на педраді», а сьогодні на черзі матеріал, створений на основі власних спостережень – типи вчителів на педраді. Представляємо 9 варіантів. А хто з них ви?

1. Змучений вчитель

На кожному зібранні є вчитель, який приходить, ставить важкі пакети чи сумку з зошитами на підлогу (а у таких вчителів завжди багато зошитів), сідає на місце, найближче до дверей чи стіни. У нього був довгий, насичений день, і останнє, що йому зараз потрібно, це слухати нові оголошення, директиви чи будь що інше.

2. Роздратований вчитель

Вчителю чи вчительці дуже хотілося повернутися додому до початку серіалу, футбольного матчу, новин… Але ця педрада забирає той час, який можна було б провести із задоволенням. А якщо за півгодини не вийти зі школи, у маршрутці буде повно людей і знову доведеться їхати стоячи… Ви впізнаєте такого вчителя по знервованій позі, схрещеним на грудях рукам. Щоразу, як хтось із колективу задаватиме питання, ви чутимете голосне зітхання. Для цього вчителя педрада закінчилась ще до того, як почалась.

3. Контролер часу

Такий вчитель слідкує за дотриманням регламенту, чи все йде за планом. Обговорення поза планом витрачає час кожного присутнього. «Повернемось до основного питання» – коронна фраза такого вчителя. Ви можете помітити, що він постійно дивиться на годинник на стіні чи руці. Педагог тут не для того, аби витрачати час даремно.

4. Радісний вчитель

Здається, він ковтнув смішинку на цій педраді. Чи то так завжди було? І взагалі, чого ця людина така щаслива? Хіба є привід радіти? Діти неслухняні і невдячні, треба журнали заповнити, хтось з батьків прийти обіцяв, зошитів купа, ще план-конспект потрібно написати. Ще й на педраді на годину чи дві затримають. Ні, ну чому він такий радісний?

5. Погоджується з усім

Він погоджується зі словами адміністратора, часто повторює фрагменти фрази, киває головою. Підтримати якусь ініціативу – без проблем! Здається, він років 5-7 працює, вже не молодий вчитель, але ще й не вважається досвідченим. Цікаво, а для чого вони все це роблять?

6. Місцевий жартівник

Ніхто не знає, що від нього очікувати. Він постійно жартує, його чують або тільки сусіди, або ж уся аудиторія. Цього вчителя люблять та ненавидять, в залежності від того, на кого направлені його жарти. Контролер часу злиться, адже через жарти затримується педрада. А змучений якраз має сидіти поряд, аби декілька разів посміятися та не заснути.

7. Сонько

Його легко помітити, бо він бореться зі сном всю педраду. Найчастіше очі опущені в листочок, зошит, імітується неабияка зацікавленість процесом. Все таке цікаве… Прокинься!
Це наступна фаза Змученого вчителя.

8. Кореспондент

Якщо його не зупинити вчасно, він все питатиме й питатиме! Його ненавидить Контролер часу, Роздратований вважає його божевільним. Жартівник неодмінно скаже щось влучне після чергового питання. Кореспондент хоче зрозуміти всю отриману інформацію, перепитати про обов’язки, перш ніж усі підуть. Щоразу, коли запитують: «Ще є питання?». Коли тиша, аудиторія полегшени видихає. Але коли кореспондент починає задавати питання, всі розуміють, що додому ніхто не піде, доки все не вирішиться.

9. Писар

Як правило, цей вчитель сидить у самому кутку подалі від директора. Він хоче, аби всі думали, що у цей момент старанно занотовуються слова, сказані адміністрацією. Але ж кожен знає, що писар перевіряє зошити, або пише план-конспект на завтра. І він буде прикидатися до останнього.

Ми визначили 9 варіантів, а чи є ще? Можете вказати в коментарях!

Комментариев нет:

Отправить комментарий