вторник, 27 марта 2018 г.

Освіторія:

У МОН РОЗПОВІЛИ ПРО НОВІ ПІДХОДИ, ЯКІ ПРОПОНУЄ ПРОЕКТ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ПЕДОСВІТИ

У Міністерстві освіти і науки розповіли про три нові підходи, які пропонує проект концепції розвитку педагогічної освіти.
Про це розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров, передає прес-служба МОН.
Він зазначив, що для професійного розвитку педагогів концепція пропонує використовувати такі підходи:

  • Різні форми підвищення кваліфікації: тренінги, семінари, майстер-класи, вебінари, сертифікаційні програми тощо;
  • Стажування у найкращих педагогів. Практика наставництва може застосовуватися після тривалої перерви у роботі, підготовки до сертифікації, а також як обмін досвідом між викладачами. Тих, хто зможе бути наставником, має визначати Держслужба якості освіти;
  • Розширення можливостей самоосвіти. Зокрема, пропонується залучити до наставництва педагогів, які мають науковий ступінь або вчене звання.
Концепція сама по собі не несе змін до нормативно-правових актів України, а відображає загальне розуміння та бачення стратегії реформування педосвіти. На основі цього документу вноситимуться зміни, які регламентують освітній процес. Під час створення концепції ми намагалися не модернізувати старе, а створити нове, пропонуючи інше бачення майбутнього педагогічної освіти”, – зазначив Шаров.
Також концепція передбачає створення національного порталу розвитку педагогічної майстерності, де освітяни мали б вільний доступ до професійних журналів та інших ресурсів.
Нагадаємо, до 4 квітня триватиме громадське обговорення доопрацьованої концепції розвитку педагогічної освіти.

Комментариев нет:

Отправить комментарий