четверг, 15 марта 2018 г.

Освіторія:

Усі педагогічні працівники, які нині мають 8 – 12 розряди піднімуться вгору по тарифній сітці на 2 розряди

Усі педагогічні працівники, які нині мають 8 – 12 розряди піднімуться вгору  по тарифній сітці на 2 розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дасть змогу збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з освітянами Львівщини на тему «Концепція  Нової української школи: чому та як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні» в рамках Форуму видавців у Львові.
“На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої  категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, – по 15-му. Цей розрив має бути подолано”, – зазначила Лілія Гриневич.
Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Додатково відбуватиметься підвищення заробітної плати для всіх бюджетників через збільшення мінімальної заробітної зарплати. Так з урахуванням всіх факторів зарплата вчителів наступного року підвищиться приблизно на третину.
Міністр освіти і науки України також зазначила, що  лише зміни зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Тепер експерти, які аналізували результати реформ, зазначають,  якщо водночас з підняттям зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, то тоді збільшення оплати праці жодним чином не позначиться на якості освіти в школі.
“Моя позиція полягає  в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми маємо більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін – тут ідеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання – тоді це буде процес, що позитивно вплине на результативність і якість навчання дітей”, – наголосила Лілія Гриневич.
Нагадаємо, що з 17 по 18 вересня Лілія Гриневич перебувала з робочим візитом у Львові. У його рамках вона також відвідала заходи, присвячені освіті на Форумі видавців та відвідала  відкрите обговорення на тему: «Нова книга для Сходу України».

Комментариев нет:

Отправить комментарий