среда, 20 июня 2018 г.

Саморозвиток

СПОКІЙ ДЗЕН І ЯК ЙОГО ЗБЕРЕГТИ
Принципам дзен понад тисячу років, і в нашому неспокійному світі вони стають тільки більш актуальною. Кілька цікавих вправ з книги французького психолога і психотерапевта Еріка Піганов (Erik Pigani) «Як зберегти спокій дзен в неспокійному світі» допоможуть подолати стрес, роздратування і розгубленість, відчути світ в душі і знайти ясність думок. 1. «Банка з рисом»
Візьміть дві однакових склянки. Один до країв наповніть рисом і перекладайте зернятка в іншу склянку, перераховуючи їх. Закінчивши, запишіть результат. (Не бурчіть: в Китаї вас попросили б пронумерувати кожну рисинку, поставивши цифру ... на самому зернятку!) Потім знову перекладіть зернятка в порожній стакан, порахувавши їх. Перевірте результат: він повинен вийти таким же.

2. Перелік запитань Складіть список питань - але не довільних, а тих, на які ви не знаєте відповіді. Вони можуть стосуватися будь-якої теми: вашого дитинства, сімейних таємниць, загробного життя, інопланетян, парового двигуна, сенсу життя, секрету виробництва ... Кількість не обмежена. Вимкніть телефон, мобільний телефон, телевізор, радіо і Wi-Fi. Сядьте зручно з листком в руках і починайте.

3. Запишіть все, що приходить в голову Візьміть папір і дайте волю словам ... Всім без винятку. І не намагайтеся привести думки в порядок. Це еше один відмінний спосіб розвантажити мозок і заспокоїтися. 

4. Співайте Візьміть диск з найулюбленішою піснею, поставте його і співайте. Не має значення, є у вас музичний слух чи ні: зосередьтеся на словах пісні. Заспівайте її ще раз. Ви відразу відчуєте себе вільніше і легше.

5. Ходіть Знайдіть 20 хвилин, щоб обійти квартал впевненим кроком, не надто швидко і не надто повільно. Зосередьтеся на диханні. Дихайте повільно і максимально глибоко, розслаблюючи діафрагму. Гуляючи, уважно розглядайте деталі навколо, як ніби бачите все вперше. Тільки не крутіть головою, міняйте лише напрямок погляду. 

6. Робіть вигляд, що ви спокійні

Рівень стресу, в якому ви перебуваєте, значення не має -
вдаючи, що ви спокійні. Відчуйте себе актором, який грає на сцені роль спокійну
людину: сповільніть руху, зовсім небагато; дихайте трохи повільніше;
посміхайтеся всім, зовсім трохи. Через кілька хвилин ви дійсно заспокоєтеся. 

7. Будьте ... дзен!

«Повне усвідомлення тут і зараз» - не
тільки виключно стан дзен, а й найкращі ліки від стресу.
Як тільки ви відчуєте,
що стрес наростає, називайте про себе все, що робите.
Коли ви йдете, говорите
про себе: «Я йду».
Коли готуєте сніданок, говорите про себе:
"Я готую сніданок".
Коли ставите тарілку на місце,
говорите про себе: «Я ставлю тарілку на місце».
Коли сідаєте в свою машину,
говорите про себе: «Я сідаю в мою машину» ... і так далі.
Занадто просто? Спробуйте і побачите ...
© Е. Піганов
«Як зберегти спокій дзен в неспокійному світі»Комментариев нет:

Отправить комментарий