Хвилина позитиву
9 шкільних хитрощів, які стануть в нагоді і в дорослому житті
Існують такі життєві хитрощі, які завдяки своїй зручності і простоті залишаються актуальними і корисними навіть в нашому сучасному світі, повному гаджетів і різних девайсів.Ми вирішили пригадати 9 хитрощів родом з дитинства, які і зараз можуть вам стати в нагоді.
1. Дізнатися, Місяць на або спадна
Для того, щоб дізнатися, росте Місяць або убуває, досить "приставити" до півмісяця на небі палець. Якщо у вас вийшла буква "С" - Місяць убуває, тобто "старіє", якщо "Р" - росте.
2. Множення на пальцях
З множенням чисел 6, 7, 8 і 9 не тільки у дітей, але і навіть у деяких дорослих часом виникають труднощі. У такі моменти цей простий трюк прийде вам на допомогу.
Поверніть до себе долоні і подумки пронумерувати кожен палець від 6 до 10, починаючи з мізинця. Тепер, щоб помножити, наприклад, 7 на 8, з'єднайте сьомий палець однієї руки з восьмим пальцем іншої. Кількість пальців внизу, включаючи з'єднані, являє собою десятки (в даному випадку 5). Пальці, які розташувалися зверху, позначають одиниці, їх залишається перемножити між собою (в даному випадку множимо 3 на 2). В результаті у нас вийшло 56.
Цей спосіб допомагає швидко множити числа 6, 7 і 8.
А для множення на 9 покладіть руки долонями вниз. Щоб помножити будь-яке число на 9, досить загнути палець під номером цього числа. Пальці, які розташовуються перед ним, позначають десятки, після - одиниці. Таким чином, щоб помножити 7 на 9, загинаємо сьомий палець. Залишаються 6 пальців до і 3 після. Разом: 63.
3. Дізнатися час до заходу Сонця
Складіть пальці і витягніть руку в напрямку Сонця так, щоб воно "лежало" на вказівному пальці. Порахуйте кількість пальців від Сонця до лінії горизонту. Кожен з них буде дорівнює приблизно 15 хвилинам до заходу.
4. Запам'ятати римські цифри
Для того, щоб запам'ятати римські цифри, досить вивчити просту фразу: "Ми Dарім Соковиті Lімони, вистачить Vсем Iх".
Перші букви слів означають римські цифри в порядку убування: M (1000), D (500), C (100), L (50), X (10), V (5), I (1).
5. Дізнатися, скільки градусів у вугіллі
Максимально розчепірте пальці і прикладіть ребро долоні до поверхні, на якій потрібно виміряти кут. Мізинець повинен лежати на нижній площині: він позначає 0 °. Кут між мізинцем і великим пальцем дорівнює 90 °, кути між мізинцем і іншими пальцями, відповідно, складуть 30 °, 45 ° і 60 °.
6. Перевірити заряд батарейок
Відрізнити заряджену батарею від розрядженого вкрай просто. Підніміть дві батарейки над столом на пару сантиметрів і відпустіть. Батарейка, яка відскочить і впаде, заряджена.
7. Дізнатися кількість днів у місяці
Стисніть руки в кулаки, як показано на зображенні, і почніть відраховувати місяці по кісточках пальців. Кожна западина і кісточка - це окремий місяць. У місяці, що розташувався на кісточках, 31 день. На западині - 30 (або 28/29, якщо це лютий).
Якщо ви вважаєте за одній руці, то, дійшовши до кінця, продовжите рахунок з кісточки вказівного пальця.
8. Вимірювання довжини
Якщо вам необхідно дізнатися приблизну довжину предмета, але під рукою не виявилося лінійки, скористайтеся пальцями однієї руки. Виходячи з пропорцій людини, відстань між кінчиками вказівного і великого пальців становить приблизно 18 см, а між мізинцем і великим - близько 20 см.
Зрозуміло, цей метод недостатньо точний, адже розмір руки у кожного з нас різний. Але такий спосіб може стати в нагоді, якщо вам буде потрібно дізнатися довжину великого об'єкта. Просто виміряйте заздалегідь відстань між пальцями.
9. Запам'ятати порядок кольорів веселки
Для того, щоб запам'ятати послідовність кольорів веселки, досить вивчити просту фразу: "Кожен Мисливець Бажає Знати, Де Сидить Фазан".
У цій фразі початкова буква кожного слова відповідає початковій букві назви певного кольору: кожен - червоний, мисливець - помаранчевий, бажає - жовтий, знати - зелений, де - блакитний, сидить - синій, фазан - фіолетовий.
Може, ці хитрощі трохи і застаріли, але одного разу вони можуть прийти вам на допомогу!
Комментариев нет:
Отправить комментарий