пятница, 7 сентября 2018 г.

Інноваційні технології

Скажіть, Ви любите, коли хтось диктує Вам правила, яких Ви маєте дотримуватися? Ні. А нам, учителям, доводиться постійно "диктувати" учням правила: як себе поводити на уроці, як себе поводити на перерві, як вчитися і т.д. На підсвідомому рівні ці правила відштовхуються, бо вони "нав'язані". Це доведено психологією. Так от. Цього року з усіма класами робимо таку роботу.
Світлина від Лесі Сич.

1. Питаю учнів, який урок зар.літ. на їхню думку ефективний. Відповіді учнів: цікавий, веселий, насичений новинками, зрозумілий, зафіксували нові знання, навчилися знання використовувати на практиці і т.д. Кожен з цих пунктів обговорюємо, щоб збагнути, який зміст учні вкладають в те чи інше визначення ефективності уроку. Діти були здивовані, що для мене, як для учителя, в першу чергу важливо - які емоції вони переживають на уроці, з яким настроєм вони приходять і виходять з уроку. Бо вважаю, тільки позитивні емоції можуть забезпечити довірливу атмосферу на уроці, яка сприятиме навчанню. 
2. Разом складаємо і обговорюємо правила, які допоможуть нам( учителю та учням) зробити урок ефективним.
Кожне правило обговорюємо. Наприклад, діти запропонували правило "Приходити вчасно", то варто розпитати учнів, що для них означає це правило. Прийти під час дзвінка - це вчасно? Зайти до класу до дзвінка, а підготуватися після - це вчасно? І так кожне питання.
3. Правила, які запропонували учні:
Приходити вчасно(до дзвінка прийти в аудиторію і приготувати все необхідне);
Бути позитивним ("вимикати" негатив за дверима перед уроком);
Помилятися можна! (на помилках вчаться);
Бути активним(активно виконувати всі завдання на уроці)
Бути толерантним(уважно слухати однокласників та учителя, поважати думку інших, навіть якщо вона не співпадає з твоєю);
Правило піднятої руки;
Виконувати д/з та ін.
Домовилися, що ми ці правила приймаємо. Моє завдання, роздрукувати, заламінувати та приклеїти на парту для кожного учня правила, які вони самі запропонували. Вірю, це спрацює. Враженнями поділюся. Якщо ідея подобається - використовуйте. Цікаві Ваші думки з цього приводу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий