вторник, 18 сентября 2018 г.

Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

У МОН розробили Умови прийому для молодших спеціалістів. Відомство представило для громадського обговорення проект Умов прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році. Пропозиції можна надавати до 21 вересня.
Бюджетних місць для молодших спеціалістів на «право» не буде. Міносвіти не планує в 2019 році здійснювати прийом вступників на навчання для здобуття рівня молодшого спеціаліста за спеціальністю «Право» за кошти державного або регіонального бюджетів.
МОН розробило порядок проведення аудиту шкіл. Освітнє відомство представило для громадського обговорення Порядок проведення інституційного аудиту закладів середньої освіти. Метою аудиту є оцінювання якості освітньої діяльності та вироблення рекомендацій щодо підвищення її якості.
Профспілка просить підвищити зарплати педпрацівникам. У Профспілці працівників освіти наголосили на необхідності підвищення ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійної, вищої освіти та інших закладів освіти.
Україна входить до країн-лідерів за поширенням булінгу. Минулого року в українських школах зафіксовано близько 109 тисяч звернень до психологів через цькування. Щороку 67% українських дітей стають жертвами, кривдниками або свідками.
Реформа освіти буде рухатись, - міністр освіти. За словами Лілії Гриневич, Міносвіти, розуміючи ситуацію у Верховній Раді і передвиборчий рік, організувало роботу так, що реформа освіти буде рухатись, навіть якщо цього року не ухвалять закон «Про загальну середню освіту».
Невакциновані діти не можуть відвідувати школу та дитсадок. МОЗ і Міносвіти вимагаютьне допускати невакцинованих дітей до закладів освіти, оскільки захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк і дифтерію набуває загрозливого характеру.
Профспілка ЛНУ імФранка висунула вимоги до уряду. Профспілкова організація університету пропонує висунути вимоги до Кабміну щодо заробітної плати науково-педагогічних працівників, а у разі їх невиконання оголосити акцію протесту проти штучного заниження розміру зарплат.
МОНусі букварі для першачків вже надруковані. 100% букварів, підручників з математики та курсу «Я досліджую світ» для 1 класу вже надруковані та передаються до книжкових баз. Управлінців на місцях просять не зволікати з доставкою підручників до шкіл.

Комментариев нет:

Отправить комментарий