понедельник, 3 сентября 2018 г.

Підсумки тижня в освіті: головні події


Опубліковано рейтинг шкіл України 2018 року. Освіта.ua складений рейтинг шкіл за підсумками зовнішнього оцінювання. За результатами рейтингу, перше місце посів Львівський ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Франка, друге - київський Природничо-науковий ліцей №145, третє - столичний ліцей «Інтелект».
У Львові не буде лінійок для першокласників. У перший день навчання в школах Львова проведуть уроки толерантності. За словами очільниці міського управління освіти Зоряни Довганик, такий формат святкування дасть змогу забути про довготривалі перебування на лінійках.
Учителів пенсійного віку хочуть переводити на контракт. Проект закону «Про загальну середню освіту», який готується МОН для внесення до парламенту, передбачає, що всі працівники пенсійного віку будуть переведені на контрактну форму роботи.
Затверджені рекомендації щодо оцінювання першокласників. Згідно з документом, учителі мають використовувати таке оцінювання, яке на етапі першого класу має включати два обов’язкових компонента: доброзичливе ставлення до учня та позитивне ставлення до його зусиль.
Доставка підручників для 1, 5 та 10-го класів затримується. Основними причинами порушення термінів доставки стали блокування закупівель видавництвами, обмежені поліграфічні потужності, погана процедура експертизи підручників та інституційна слабкість.
МОН підготувало матеріали для вчителів НУШ. Оскільки підвезення підручників для перших класів буде здійснюватись протягом вересня-жовтня, Міністерством освіти розробленіінформаційні матеріали для вчителів на перші тижні навчального року, з детальним описом роботи.
МОН змінюватиме процедуру закупівлі підручників. Інститут модернізації змісту освіти очікує вже друга реорганізація через порушення термінів друку підручників. Зокрема, експертиза підручників буде передана іншій установі, а штат працівників інституту планується оновити.
Пілотний проект НУШ цього року стартує у других класах. У вересні всі першокласники підуть в Нову українську школу. Водночас, в 100 школах стартує пілот другого класу НУШ. Продовження пілоту відбуватиметься в школах, які пілотували НУШ попереднього року.
МОН надало переліки підручників і програм для використання у школах. Відомством підготовлені переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для використання у початкових класах, основній і старшій школі.
МОН просить забезпечити роботу груп продовженого дня. Міністерство освіти звернулосьдо місцевих керівників освітньої сфери з проханням взяти під контроль питання забезпечення належних умов функціонування груп продовженого дня у школах.
Шкільні лінійки пережиток совєтської традиції, - Супрун. За словами в.о. міністра охорони здоров'я, у розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння дітей під сонцем та вислуховування безкінечних промов. Це також шкідливо з медичної точки зору.
МОН проведе експеримент з введення інтегрованих курсів. Відомство звернулось до регіональних департаментів освіти з проханням уточнити мережу закладів, які спроможні впроваджувати інтегрований курс «Природничі науки» в 10 класах.
У МОЗ презентували нові санітарні норми для шкіл. У разі схвалення документа, санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання дітей у школі, можуть змінитися вперше за 17 років. Новими санітарними правилами планується впровадити декілька принципових змін.

Комментариев нет:

Отправить комментарий