четверг, 26 апреля 2018 г.

На замітку

Наймудріші цитати Конфуція

Конфуцій (справжнє ім'я - Кун Цю) був звичайною людиною, але його вчення нерідко називають релігією. Хоча питання богослов'я і теології як такі для конфуціанства не важливі взагалі. Все вчення будується на мораль, етику і життєві принципи взаємодії людини з людиною. Він був одним з перших, хто запропонував ідею побудувати високоморальне і гармонійне суспільство. А золоте правило його етики звучало так: «Не роби іншому того, чого не бажаєш собі». Його вчення знайшло такий широкий відгук у людей, що його прийняли в якості ідеологічної норми на рівні держави, і воно залишалося популярним майже 20 століть.


Його уроки прості для розуміння кожної людини - напевно, тому вони надихають настільки ефективно:

confusius


Три шляхи ведуть до знання: шлях роздумів - це шлях найблагородніший, шлях наслідування - це шлях найлегший і шлях досвіду - це шлях самий гіркий.
Якщо ти ненавидиш - значить тебе перемогли.
 У країні, де є порядок, будь сміливий і в діях, і в промовах. У країні, де немає порядку, будь сміливий у діях, але обачний в промовах.

Щастя - це коли тебе розуміють, велике щастя - це коли тебе люблять, справжнє щастя - це коли любиш ти.
Насправді, життя проста, але ми наполегливо її ускладнюємо.
Нестриманість в дрібницях погубить велика справа.
Лише коли приходять холоду, стає ясно, що сосни і кипариси останніми втрачають свій убір.
Люди в давнину не любили багато говорити. Вони вважали ганьбою для себе не встигнути за власними словами.


Виберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті.


Я не засмучуюсь, якщо люди мене не розуміють, - засмучуюсь, якщо я не розумію людей.Спробуйте бути хоча б трохи добрішими, і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок.У давнину люди вчилися для того, щоб удосконалювати себе. Нині вчаться для того, щоб здивувати інших.Можна все життя проклинати темряву, а можна запалити маленьку свічку.Прийшов нещастя - людина породив його, прийшло щастя - людина його виростив.


confucius
 


Комментариев нет:

Отправить комментарий