понедельник, 9 апреля 2018 г.

ЯК ВЧИТЕЛЮ МАКСИМАЛЬНО ВІДПОЧИТИ НА ВИХІДНИХ

Варіант 2. У стилі емоушен
1. Кричіть та рухайтеся
Після сніданку почніть день з прогулянки. Найкраще — на природі: походіть у лісі, на березі річки. Повторювані рухи великих груп м’язів, як під час ходьби, можуть полегшити стрес.
Якщо ви в безлюдному місці, є сенс голосно покричати. Ваше завдання — вивільнити негативні емоції, які не полишають.
Пограти в сніжки, побудувати і зруйнувати сніговий замок — не просто розваги, а ті самі рухи, які нас заспокоюють. А ще — дають відчуття свободи, якого не вистачає в одноманітних буднях. Особливо вчителям, на яких завжди лежить тягар відповідальності.
Якщо не виходить з природою, хоча б походіть біля дому чи побігайте вгору-вниз сходами в багатоповерхівці. Це активує частини мозку, відповідальні за управління стресом.
2. «Загубіться»
Підіть у невідомому напрямку: наприклад, вулицею, якою ніколи не ходили. Чи парком, у якому ніколи не гуляли. Звісно, ідеться про безпечні місця.

Якщо ви мешкаєте в маленькому містечку, яке вже надто добре знаєте, поїдьте на автобусі до сусіднього, де ви не були і куди не збиралися.
Психіка влаштована так, що нова дорога і нові, хай навіть зовсім не екзотичні об’єкти, активують її і налаштовують на позитив.
3. Отримайте обійми
Попросіть близьких чи друзів обійняти вас або поплескати по спині. Зробіть їм приємне навзаєм. Такі прості речі окрім задоволення допомагають розслабитися та відновитися.
4. Похуліганьте
Щоб розбити посуд, не обов’язково йти на спеціальні тренінги. Ви можете придбати десяток склянок за 50 грн, розважитися, а потім прибрати за собою. Не бійтеся, що доведеться поратися з наслідками — ефект вам сподобається і окупить хвилини зайвого прибирання.
Не до вподоби? Спробуйте просто лопати повітряні кульки.
Чоловікам, певно, личить атакувати боксерську грушу — її можна зробити самостійно: потрібні лише брезент або дерматин, мішок, пісок і тирса.
5. Влаштуйте арт-терапію
Саме малювання, згідно з дослідженням спеціалістів Каліфорнійського медичного університету, здатне знизити вплив стресу. Тримайте напоготові розмальовки й олівці.
Розфарбовування картинки здатне заспокоїти і повернути працездатний стан. Крім дорослих релакс-альбомів, підійде навіть дитяча розмальовка.
6. Увечері подивіться комедію чи фільм жахів
Хороший сміх знижує рівень кортизолу, гормону стресу, і підвищує рівень ендорфіну, знімає напругу, розслабляє м’язи.
У довгостроковій перспективі сміх допоможе зміцнити вашу імунну систему.
Тож легко налаштуйтеся на улюблену комедію або відео і приємно проведіть вечір.
Якщо це раптом не ваш жанр, то підійдуть жахи — вони діють так само. Це засіб лише «на любителя», але діє теж дуже ефективно.
7. Заведіть «щоденник щастя»
Шукати радість — це як шукати колір. Коли ви, наприклад, шукаєте синій, ви бачите його скрізь.
Тож почніть помічати й записувати речі, які приносять вам радість.
Ви відчуєте себе щасливішим. Добре слово, веселий час, коли ви гралися з собакою, приємний телефонний дзвінок — кожна дрібниця додасть настрою. Навіть тоді, коли у будні перечитуватимете щоденник перед сном.

Комментариев нет:

Отправить комментарий