среда, 25 апреля 2018 г.

український простір:

КВІТКОВІ ПОЛЯ УКРАЇНИ. ДЕ ЇХ ШУКАТИ?

Весна – найкраща пора для пізнання природи рідного краю, адже саме в цей час вона оживає після холодної зими і вкривається різнокольоровими барвами та пахне квітами. Теплішає, і мандрувати стає комфортніше, тож чому б не спланувати подорож на вихідні туди, де зосереджено багато цих ароматних і тендітних творінь природи? Наукою доведено, що колір та запах впливають на людину на рівні підсвідомості, тож аби відпочити, достатньо просто зануритися в середовище квітів.
Першими провісниками весни здавна вважалися проліски. Вони вкривають білим цвітом, неначе килимом, Карпатські гори та ліси України. І якщо ранньою весною в Карпатах ходити горами наважиться не кожен через мокру і слизьку землю, то побачити безліч пролісків та підсніжників можна в Ічнянському національному природньому парку, що знаходиться в Чернігівській області. Тут навіть є цілі поля цих маленьких квіточок, які цвітуть з березня по квітень. 
Одразу декілька квіткових принад України можна побачити, якщо помандрувати Закарпаттям. Долина крокусів (шафранів) розташована у мальовничому музеї-скансені в с. Колочава, і розквітає ця фіолетово-біла краса на початку березня. Милуватися квітами дуже цікаво, поєднуючи прогулянку із захоплюючою екскурсією Старим селом, в якому збережені з різних історичних періодів житлові будинки, школи, жандармерія, церква…Наприклад, типові хати селян-бідняків, хати вівчаря, ткача, шустера (майстра виробництва зі шкіри), сабова (швеця), столяра, бірова (голови села), радянська хата, хлів. Адміністративна і промислова інфраструктура представлені церковно-приходською школою, хатою-парільнею, салашем (колибою), єврейською корчмою, кузнею, млином, пилорамою, бджолярнею, залізницею, кав′ярнею-музеєм, оборонними тоннелями Лінії Арпада та ін. Уявіть собі, ви виходите з хати – а навколо все застелене білими, жовтими та фіолетовими шафранами! Ну хіба не казка?
Продовжити знайомство із закарпатською фауною можна у Долині нарцисів, в ур. Кіреші біля Хуста. Весною вона перетворюється у 256 гектарів щастя! Кажуть, що ця долина утворилася ще в льодовиковому періоді, тоді сталися певні геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. На початку березня тут цвітуть шафрани, а потім їх доповнюють нарциси.

А от для того, щоб опинитися серед цвітіння троянд, магнолій та бузку, достатньо відвідати Національний ботанічний сад ім. Гришка в Києві, дендропарк «Софіївка», або Запорізький міський дитячий ботсад. У червні тут справжнє буйство кольорів, а повітря сповнене ароматами.  Лише у Київському ботсаду – більше сотні різновидів троянд, цих дивовижних квітів кохання!
Цілі алеї тюльпанів ростуть у Кропивницькому дендропарку, де більше 2 млн. різнокольорових квіток радують погляди відвідувачів. Ще одне поле тюльпанів знаходиться в с. Мамаївці на Буковині, тут їх щороку в квітні-травні розцвітає більше 50 видів! Незрівнянний аромат та палітра кольорів подарують враження, які будуть довго радувати навіть після повернення додому.
Дикі орхідеї ростуть по всій Україні, але найбільше їх зосереджено на Кінбурнській косі. Тут є цілі поля цих квітів, їх росте 2 види і на 1 м.кв. можуть розміститися кілька десятків орхідей. Тут варто побувати також заради зустрічі з унікальними рожевими пеліканами, чайками та унікальними дикими конями. Але треба зауважити, що дістатися до коси можна тільки катером або всюдиходом.
Яблуня-колонія, що росте в Кролевці, займає 1000 м.кв. і має понад 15 стовбурів, унікальна своїм способом росту. Це по суті 1 дерево, гілки якого пускають паростки по землі, укорінюються, і звідти ростуть нові стовбури. Яблуні понад 200 років, вона дарує червонобокі плоди, а місцеві жителі вірять в цілющі властивості дерева. Цвіте яблуня рожевими квітами в середині травня.
Достеменно не відомо, зцілюють дерева чи ні, але те, що всі запропоновані місця цвітіння троянд, орхідей, тюльпанів, шафранів, магнолії та ін. квітів забезпечать Вам позитивний настрій, приємні спогади і налаштують на добрі думки - це можна перевірити найближчими вихідними, відкриваючи нові куточки рідної України.

Комментариев нет:

Отправить комментарий