вторник, 3 апреля 2018 г.

На замітку:

Лексикон маніпулятора: 30 фраз, які змушують неусвідомлено підкорятися.



У цій статті ми поговоримо про маніпуляції і деякі прийоми, до яких вдається майстерний маніпулятор для того, щоб досягти корисливої ​​мети. Маніпулятор - це людина, яка непомітно використовує в своїх інтересах іншої людини.

Часто, коли говорять про маніпуляції, згадують і про абьюз. Це близьке за змістом поняття, і означає воно психологічне та емоційне насильство у відносинах.

Розчарування, злість, досада, образа, провина, розгубленість, сором, страх, невдоволення - ось ті почуття, які зазвичай викликає маніпулятор у людини, від якого хоче отримати бажане.

Спочатку він змушує людину відчути себе нікчемою. А потім великодушно дає можливість позбутися від комплексу неповноцінності, дозволивши зробити для себе послугу, що подається як добру справу.



знецінення

«Інші геть без ніг - і нічого» і «Мені б твої проблеми» - демонстрація байдужості до чужих турбот і тривог.


«Зате ти розумна» і «Такий вже вродилася». Після таких фраз важко усвідомити свою привабливість або помітити неочевидні, але існуючі гідності.

«Хочеться? Перехочется »,« Я не з тобою розмовляю »та« Твого тут нічого немає »- фрази, здатні змусити повірити в нездійсненність власних бажань і придушити їх.



критиканство

«Без образ, але ...» і «Умій приймати критику» - нібито благі наміри поліпшити іншого, які насправді є хорошою можливістю його принизити.

«А ти куди, з твоїми-то даними» і «Це для твого ж блага» - фальшива турбота. Насправді це пряма заборона розвиватися. Це спосіб прив'язати до себе. Це страх втратити людину, адже коли він стане краще, то зможе долучитися до людей іншого рівня.

«А ось у Петі краще» - порівняння з іншим відмінно занижує самооцінку.

«Вічно ти ображаєшся» і «Це ж жарт» - спосіб образити і не зізнатися в цьому.




ейджизм

«Поживи з моє», «Не сперечайся зі старшими» - навіювання думки про некомпетентність.

«Подорослішавши», «Що ти як маленька» і «Давай серйозніше». Тим, у кого не залишилося аргументів для доведення своєї правоти, залишається тільки перевести стрілки і послатися на несерйозність відносини опонента до обговорюваного питання.

«Треба вміти крутитися», «Інші в твоєму віці вже ...» і «Давно пора зрозуміти, що ...» - штучне створення норм поведінки для кожного віку.



вина

«Я тебе ось цими руками виростив», «Віддала кращі роки», «Все життя на тебе поклав». Почуття провини породжує почуття невиконаного обов'язку, яке, в свою чергу, ньокає до дій.



сором

«Будь мужиком» і «Не будь бабою». Заради того, щоб відповідати своїй гендерної приналежності в очах інших, люди готові піти на багато що. І маніпулятори цим користуються.

«Давай без соплів» і «Зберися, ганчірка» - заборона на емоції.

«Подивися на себе» і «Що люди скажуть?» - викликання залежності від громадської думки.

«Ти такий егоїст» означає в перекладі: «Мої бажання важливіше твоїх». Привчання до самопожертви, безпричинного байдужого ставлення до своїх інтересів і потреб.



залякування

«Тобі вже тридцять років» і «А коли ж дітки?» - викликання відчуття невідповідності стандартам.

«Підеш вулиці підмітати», «Конча на панелі» і «відучити на юриста і роби, що хочеш» - прищеплення почуття страху перед майбутнім, в якому можна опинитися невдахою, якщо не вжити вказуються маніпулятором дій.



пасивна агресія

«Вгадай, на що я образилася», «Ти повинна була здогадатися» і «Я знаю, що ти мав на увазі» - накидання ярлика телепата, яке дозволяє відмовитися від пояснень Неугаданное іншим думок і почуттів.

«А ти завжди» і «А ти ніколи» - докір, який діє як незмивний штамп і викликає почуття непоправності ситуації, безнадійності, апатії і пассіівной агресії.

«А я тобі казав», «Тепер-то яка різниця» і «Ай, все!» - короткі фрази для зміцнення почуття неправоти.

«Та ні, все нормально, просто ...» - чарівна недомовки. Фраза, в якій зашифрованому: «Ти зробив щось не так, здогадайся сам що».



навіювання сумнівів

«Цього взагалі не було», «Я такого ніколи не говорив», «Це не я, це ти», «Ти це придумав», «Тобі здалося», «Ти забув, а я пам'ятаю» і «Ти все брешеш» - звинувачення і заперечення, після яких можна засумніватися в правильності своєї точки зору і заплутатися в показаннях.



неприйняття

«Я хочу, щоб ти був ...» - натяк на те, що такий, як є, не влаштовує.

«Таким людям, як ти, потрібно ...» - підштовхування до дій під виглядом необхідності самовдосконалення.

«Будь вище цього» і «Будь простіше» - привчання до відключення механізмів захисту в критичних ситуаціях і пошуку їх причин.

«З тобою неможливо розмовляти» - означає небажання досягти компромісу і перекладає відповідальність за це на іншого.



Розпізнати маніпулятора - значить його знешкодити. Його справжні мотиви відрізняються від тих, які він декларує. Дізнатися про них - первоочереная завдання для тих, хто хоче себе захистити від негативного впливу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий