понедельник, 28 декабря 2020 г.

 

ІННОВАЦІЙНІ ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Як оцінювати роботу учнів на дистанційному та змішаному навчанні?

Як оцінювати роботу учнів на змішаному навчанні?

Змішане навчання вимагає змінювати структуру і наповнення уроку, а тому маємо змінювати і методи оцінювання. Раджу вчителям платформу Classtime — це зручна українська розробка. На платформі можна швидко створити тестові й практичні завдання на основі найвищих рівнів таксономії Блума: аналіз, синтез, створення власного продукту. Цей інструмент має також формат швидкої перевірки письмових робіт з використанням штучного інтелекту: вчитель перевіряє одну роботу і позначає там правильні відповіді. Коли такі ж відповіді зустрічаються в інших роботах, система автоматично маркує їх як правильні.

Як оцінити дитину, що перебуває на самоізоляції?

Справді, зараз учителі мають бути дуже гнучкими і швидко реагувати на зміну ситуації: ось ми навчалися у школі, а наступного тижня один учень чи цілий клас ідуть на самоізоляцію. Важливо, щоб дитина, яка з різних причин навчається з дому, не почувалася обділеною чи виключеною з процесу. Якщо діти в класі пишуть контрольну, то учні на самоізоляції теж можуть виконувати її. Але перед такою контрольною дуже важливо проговорити всі правила: наприклад, правило увімкненої камери, правило не відкривати додаткові сторінки у браузері. Платформа Classtime автоматично закриває користувачу доступ до тестової роботи, щойно дитина відкриває додаткову вкладку в браузері. Звісно, можна хитрувати і відкривати сторінки у смартфоні. Але це також привід вчителям і дітям продемонструвати академічну доброчесність.

У період самоізоляції різних дітей вчитель має тримати контакт із родинами учнів і чітко знати, як почувається дитина — чи вона захворіла, чи просто є контактною особою і може повноцінно навчатися паралельно з рештою класу.

Як оцінювати, якщо у вчителів та учнів немає якісного інтернету?

На жаль, багато українських шкіл не мають підключення до мережі Інтернет, і вчителі не можуть користуватися жодним із цифрових інструментів для оцінювання. Тоді педагогам доводиться вигадувати креативні рішення. Маю кейс вчительки початкових класів у Канаді — вона працює в сільській місцевості, і там теж виникають проблеми з інтернетом. Щоб тримати зв’язок з учнями, вони розробили індивідуальну систему для кожної дитини, коли вона 2–3 дні на тиждень приходить до школи на індивідуальну зустріч з учителем. Особливу увагу тут приділяють учням, які не встигають, яким потрібна допомога.

Як розвивати в учнів навички самооцінювання?

Оцінювання як навчання — цього мають прагнути всі вчителі: це коли діти самі здатні оцінювати свою роботу і будь-яке оцінювання загалом сприймають як поштовх до вдосконалення. Для цього діти мають розуміти, чого від них очікує навчальна програма, вчитель та вони самі від себе. Кожну вправу, яку дає вчитель, треба аргументувати — для чого вона: ми не просто будемо повторювати біографію письменника на уроці, а вправлятимемося у критичному мисленні через знання фактів із життя цього діяча. Коли діти знають, для чого саме вони роблять певні вправи, тоді їхні очікування будуть адекватними.

Як мотивувати учнів до навчання через оцінювання?

Мотивація до освіти залежить від того, наскільки учень відчуває відповідальність за своє навчання. Що більше учень залучений до процесу оцінювання, то вищою буде його мотивація. Ми часто вважаємо, що вчителю було б простіше, якби критерії оцінювання творчих робіт і проєктів розробило міністерство і просто спустило вниз. Але уявіть, наскільки ціннішими будуть ці критерії, якщо їх випрацюють самі учні.

Автор: Катерина Кисельова

Комментариев нет:

Отправить комментарий