вторник, 15 декабря 2020 г.

 

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ В ОСВІТІ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ 

Понад 43% іноземців влаштовує якість вищої освіти в Україні. Результати дослідження привабливості української освіти для іноземців свідчать про те, що іноземні громадяни обирають українські університети, тому що їх влаштовує якість та вартість навчання.

Додаткові тести ЗНО можна буде скласти платно. У Міносвіти готують рішення, згідно з яким учасники ЗНО за умови оплати зможуть пройти тестування з більшої кількості навчальних предметів, ніж встановлено Міністерством освіти. Відповідна норма почне діяти у 2022 році.

Держава прагне забезпечити розвиток мов, – Шкарлет. За словами очільника МОН, держава прагне створити необхідні умови для утвердження державності української мови та водночас забезпечити вільний розвиток усіх мов корінних народів та національних меншин.

У Мінцифри презентували освітній серіал про штучний інтелект. У серіалі пояснюється, на як розвиваються технології штучного інтелекту, в яких сферах його можна застосовувати і як можна розвінчати міфи щодо штучного інтелекту. Серіал складається з 4 серій по 10-12 хвилин.

Дослідження якості освіти PISA перенесено. Причиною перенесення стало те, що проведенню основного етапу дослідження мав передувати пілотний етап у 2020 році. Однак через карантинні обмеження країни-учасниці дослідження, з-поміж яких є й Україна, не змогли його провести.

За якими правилами відбудеться вступна кампанія. Найближчим часом набудуть чинності Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році, які визначають умови проведення та особливості конкурсного відбору вступників до закладів освіти.

Уряд перерозподілив субвенцію на зарплати вчителям. Перерозподіл дасть змогу уникнути заборгованості з виплати зарплати вчителям окремих районів Вінницької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Одеської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

COVID-19: у вчителів не можуть вимагати тест після хвороби. Вимога щодо надання педпрацівниками негативного результату ПЛР-тесту при виході на роботу після хвороби на COVID-19 є неправомірною у разі відсутності клінічних проявів захворювання протягом 3-х днів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий