понедельник, 7 декабря 2020 г.

 

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ В ОСВІТІ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ 

З 1 вересня на COVID-19 захворіло 24 тисячі вчителів. За словами головного санітарного лікаря, починаючи з початку нового навчального року на коронавірусну хворобу захворіло 24 496 вчителів. Наразі на самоізоляції перебуває 7 800 педагогічних працівників.

Мінфін не погодив МОН збільшення кількості заступників міністра. Міністерство фінансів не погодилося з позицією МОН щодо введення двох додаткових посад заступників міністра до штату відомства. Питання збільшення кількості заступників перебуває у компетенції уряду.

Щоб стати вчителем, буде необхідно пройти інтернатуру. Міністерством освіти розроблено проєкт Положення про педагогічну інтернатуру, яким визначено механізм супроводу вчителів, яких вперше призначено на посаду педагогічного працівника. Строк інтернатури становитиме один рік.

Затверджено професійний стандарт шкільних психологів. Міністерством розвитку економіки затверджений професійний стандарт за професією «Практичний психолог закладу освіти», який визначає мету та особливості професії практичних психологів у закладах освіти.

Разумков критикує наміри уряду скоротити видатки на освіту. За словами спікера парламенту, намір Кабінету Міністрів скоротити видатки на освіту на 4 млрд грн викликає запитання, оскільки освіта має бути одним з пріоритетів в Державному бюджеті.

Випускників можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО. Зважаючи на епідемічну ситуацію, випускників, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

COVID-19: МОН розробило законопроєкт про захист освітян. Відомством розроблений законопроєкт про додаткові гарантії педагогічним та науково-педагогічним працівникам, що пов'язані з поширенням COVID-19. Наразі документ доопрацьовується в Офісі Президента.

МОЗ запропонує запровадити локдаун із початку січня. За словами міністра охорони здоров’я, наразі вводити повний локдаун немає необхідності, оскільки медична система країни витримує навантаження. Карантин у січні може тривати три тижні.

Очільник МОН закликав депутатів лобіювати інтереси освітян. Сергій Шкарлет закликав народних депутатів відстоювати інтереси освітян під час бюджетного процесу та забезпечити їх гідним рівнем оплати праці, наголосивши при цьому, що на освіті, як і на медицині, економити не можна.

 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий