понедельник, 28 декабря 2020 г.

 

ІНТЕРВ’Ю

«Я б багато віддав за ці 22 «заповіді» у своїй юності»: тренер освітньої настільної гри поділився досвідом з підлітками

Правила корисні не лише для підлітків, а й для дорослих.

«Вихованням повинні займатися батьки», «Сором'язливість – ворог прогресу», «Світовий порядок хоче, щоб всі залишалися телезомбованими», «читання «нудних книг».

Ці та ще 18 «заповідей» для підлітків опублікував на своїй сторінці у фейсбуці підприємець, фінансовий експерт, тренер та ведучий гри «Лісові комерсанти» Олександр Сохацький.

Правила корисні не лише для підлітків, а й для дорослих:

1.      Дитинство закінчується, як тільки ви заробите перші гроші. З цього моменту ви стаєте об'єктом можливого матеріального збагачення для всіх, хто вас оточує на цей момент.

2.      Освітня система застаріває в момент, коли ви в перший день сіли за парту. Вона будується на основі кісткової системи центральних органів виконавчої влади й не встигає за новими тенденціями та віяннями.

3.      Потрібно читати «нудні книги», які не рекомендовані в школі. Читайте без зупинки, читайте якомога більше пізнавальної літератури. Якщо у вас не сформується ця звичка з дитинства, то все, що ви потім будете читати – це титри в телевізорі.

4.      Світовий порядок хоче, щоб всі залишалися телезомбованими. Економіка країни побудована на споживанні тому, чим ви безграмотніші й залежні від телевізора, тим вам простіше продати продукти та послуги.

5.      Оточуючі люди – це джерела інформації. Навчіться спілкуватися і слухати оточення. Уникати людей, вважаючи їх негідними своєї уваги – значить не знайти клієнтів, друзів або роботу надалі.

6.      Поважати мудрість старших людей. Слухайте, навіть якщо ви вважаєте, що їх точка зору застаріла. Їхні знання побудовані на системі цінностей, кругозору, життєвого досвіду і логічних взаємозв'язків між обставинами і прийнятими рішеннями.

7.      Створювати собі кумирів. Знайдіть людей, якими можна захоплюватися, і намагайтеся їх перевершити, а після успіху виберіть інших, ще більш гідних кумирів.

8.      Сором'язливість — ворог прогресу. Не давайте своїм емоціям забороняти вам дізнаватися більше про людей, адже в цьому випадку люди не дізнаються про вас. Народна мудрість недарма говорить, що нахабство – друге щастя.

9.      Вибирати надійних супутників. Не будуйте ґрунтовних відносин з людиною, якщо вам щось в ній не подобається. Саме це «щось» буде причиною ваших втрат і розриву.

10.  Ризикувати потрібно, поки у тебе нічого немає. Згодом ви матимете сім'ю, дітей, досвід і обережність, станете більш консервативними. Якщо хочете щось зробити – робіть це, поки молоді.

11.  Бути скупердяєм. Не витрачайте гроші на дурниці, збираєте їх на щось серйозне, наприклад на власну справу. Це вас навчить витрачати гроші з розумом і заради мети. Пам'ятайте, гроші – це засоби.

12.  Пізнавати світ. Витрачайте гроші на враження. Радість від вражень і цінність спогадів дорожчі, ніж цінність придбаних предметів побуту та одягу.

13.  Гроші потрібно заробляти. Ніяка економія не зробить вас матеріально забезпеченими і морально самодостатніми. І не важливо, скільки ви заробляєте зараз, головне ваше бажання і вміння заробляти.

14.  «Зірвати банк» в молодості – це до нещастя. Везіння в молодості, найчастіше, призводить до необдуманих вчинків і неправильних рішень. Легкі гроші швидко витрачаються, залишаючи тільки гіркота і психічний розлад.

15.  Потрібна програма дій. Не хочете програмувати своє життя, готуйтеся отримувати тільки подарунки долі. Але врахуйте, цей «слоник» маленький – на всіх не вистачить.

16.  Тримати форму. Візьміть за звичку по 15 хвилин на день робити зарядку. Організм звикне і ви не зможете потім відмовитися від звички.

17.  Бути готовим до автономного режиму. Навчіться готувати їжу, прати, прасувати, купувати тощо навіть якщо ваш сімейний партнер буде робити все це краще за вас.

18.  Не довіряти своїй пам'яті. Пам'яті недостатньо, якою б фантастичною вона не була. Записуйте.

19.  Потрібно мріяти. Ніколи не переставайте мріяти про щось більше і краще. Не слухайте тих, хто каже «пора спуститься з небес на землю».

20.  Вихованням повинні займатися батьки. Не намагайтеся виправити людей і шукайте тих, хто не зіпсований життям.

21.  Потрібно бути грамотним. Уміння говорити чітко і по справі стане в пригоді тоді, коли ви будете доносити свою точку зору клієнтам, керівництву або персоналу.

22.  Конкурувати. Життя, бізнес, відносини – це дуже конкурентні середовища.

Комментариев нет:

Отправить комментарий