понедельник, 7 декабря 2020 г.

 

НА ЗАМІТКУ

Уміти вчити: спільнота освітян

Скільки часу школяру можна працювати з компютерною технікою?

МОЗ 25.09.2020 р. затвердило Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти (наказ № 2205), який набирає чинності з 01 січня 2021 року.

Цікавим є пункт 8 розділу «Вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання»: «При використанні технічних засобів навчання (далі - ТЗН) під час проведення навчального заняття потрібно чергувати види навчальної діяльності.

Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж навчального заняття повинна бути:

для учнів 1 класів - не більше 10 хвилин;

для учнів 2 - 4 класів - не більше 15 хвилин;

для учнів 5 - 7 класів - не більше 20 хвилин;

для учнів 8 - 9 класів - 20 - 25 хвилин;

для учнів 10 - 11(12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять - 20 хвилин.

При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10 - 11(12) класів - не більше 25 - 30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15 - 20 хвилин на другому навчальному занятті.».

Вивчаючи цей твір – нормативно-правовий акт обов’язкового значення, не можна уникнути від низки запитань.

1) Чому він стосується виключно закладів загальної середньої освіти? Вся освітня програма здійснюється виключно в їх межах?

2) Низка вимог до будинків, їдалень, басейнів, роботи учнів… А де вчитель?

3) Значна кількість навчання у 2020 році здійснюється за межами закладів загальної середньої освіти – дистанційно. В цьому сенсі – ані пари з вуст…

4) 10-15-20-30 хвилин роботи з комп’ютером / іншим комп’ютерним приладом? А скільки учень працює з ним зараз? А вчитель? Чому «свіженький» (вересень 2020 р.) акт уникає сучасної проблеми, пов’язаної із ковід-2019?

Резюме: Да, в освіті існують два світи – реальний та віртуально-мрійний, дуже далекий від життя…

Посилання: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE35394.html?fbclid=IwAR3EtGuQS1XJLG7oMC2cWNVzjq1MBZDg3OpMgwILFrvvG8RoReaBkkPbJGY  

Комментариев нет:

Отправить комментарий