понедельник, 28 декабря 2020 г.

 

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Платформа «УМІТИ»

Нормативні документи:

Центр нової освіти (ФОП Іванов І.Ю.) є суб’єктом підвищення кваліфікації згідно цих нормативних документів:

“Педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб“ (абзац 3 ч. 2 ст. 59 Закону України “Про освіту”)

“Педагогічні та науково-педагогічні працівники … самостійно обирають конкретні форми, види, напрями та суб’єктів надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації”. (п. 7 “Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників” від 21 серпня 2019 р. № 800).

“Суб’єктом підвищення кваліфікації може бути … фізична особа – підприємець, що провадить освітню діяльність у сфері підвищення кваліфікації педагогічних та/або науково-педагогічних працівників.” (п. 9 “Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників” від 21 серпня 2019 р. № 800 з урахуванням змін на підставі Постанови КМ № 1133 від 27.12.2019).

Офіційні роз’яснення МОН

Лист МОН від 04.03.2020 р. “Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти”

Як вчителю підвищити кваліфікацію поза ІППО – механізм

Можливості для вчителів 2020: підвищення кваліфікації

Інформація про суб’єкта

Фізична особа-підприємець Іванов Іван Юрійович.

Номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 2 066 000 0000 040053 від 05.02.2016 р.

Провадить освітню діяльність згідно основного виду економічної діяльності – 85.59: академічне навчання, діяльність навчальних центрів, які пропонують курси з корекції (додаткової підготовки з певної дисципліни), діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації, навчання мовам і навичкам спілкування, навчання комп’ютерній грамоті та ін.

ІІІ група єдиного податку, що дає змогу укладати угоди й здійснювати безготівкові розрахунки з юридичними особами (навчальними закладами, управліннями освіти тощо).

Освітні програми

На платформі “УМІТИ” розміщено офіційні освітні програми підвищення кваліфікації до всіх навчальних тем згідно вимог  (п. 10 “Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників” від 21 серпня 2019 р. № 800 з урахуванням змін на підставі Постанови КМ № 1133 від 27.12.2019).

 

Платформа «ВСЕОСВІТА»

Друзі! Незабаром настане 2021 рік! А це значить, що час подбати про підвищення кваліфікації у 2021 році за допомогою порталу «Всеосвіта».

У зв’язку з цим, ТОВ «Всеосвіта», як суб’єкт підвищення кваліфікації, вважає за необхідне нагадати вам про ті першочергові кроки щодо планування підвищення кваліфікації, які слід здійснити на початку року.

Про ці кроки йдеться в пунктах 17, 18 та 19 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 21.08.2019р. № 800 (зі змінами, внесеними постановою КМУ № 1133 від 27.12.2019р.), а саме:

1.      планування підвищення кваліфікації здійснюється двома етапами. На першому етапі здійснюється перспективне планування у поточному році на наступний календарний рік шляхом затвердження педагогічною радою орієнтовного плану підвищення кваліфікації. Орієнтовний план підвищення кваліфікації повинен містити інформацію про загальну кількість педагогічних працівників, які проходитимуть підвищення кваліфікації, основні напрями та орієнтовний перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. Орієнтовний план підвищення кваліфікації формується з урахуванням пропозицій педагогічних працівників і оприлюднюється на інформаційному стенді закладу освіти та на його веб-сайті (у разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти) щороку протягом двох робочих днів з дня його затвердження, але не пізніше 25 грудня поточного року;

2.      другий етап планування розпочинається після затвердження кошторису закладу освіти на відповідний рік. Керівник закладу освіти (уповноважені ними особи) невідкладно оприлюднюють загальний обсяг коштів, передбачений для підвищення кваліфікації працівників закладу освіти, які мають право на підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, а також за рахунок інших коштів, передбачених у кошторисі закладу освіти для підвищення кваліфікації;

3.      протягом 15 календарних днів з дня оприлюднення загального обсягу коштів для підвищення кваліфікації, кожен педагогічний та науково-педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові закладу освіти (уповноваженій ним особі) пропозицію до плану підвищення кваліфікації на відповідний рік, яка повинна містити інформацію про тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми, обсяг (тривалість), суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації (із зазначенням інформації, визначеної цим Порядком), вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання такої освітньої послуги;

4.      з метою формування плану підвищення кваліфікації закладу освіти на поточний рік, пропозиції педагогічних та науково-педагогічних працівників розглядаються його педагогічною радою. За згодою педагогічного або науково-педагогічного працівника його пропозиція може бути уточнена або змінена, зокрема з урахуванням обсягу видатків, передбачених на підвищення кваліфікації;

5.      педагогічна рада закладу освіти затверджує план підвищення кваліфікації на відповідний рік в межах коштів, затверджених у кошторисі закладу освіти за всіма джерелами надходжень на підвищення кваліфікації на відповідний рік (за винятком коштів самостійного фінансування підвищення кваліфікації педагогічними та науково-педагогічними працівниками);

6.      план підвищення кваліфікації закладу освіти на відповідний рік включає: список педагогічних та/або науково-педагогічних працівників, які повинні пройти підвищення кваліфікації у цьому році, теми (напрями, найменування), форми, види, обсяги (тривалість) підвищення кваліфікації (у годинах або кредитах ЄКТС), перелік суб’єктів підвищення кваліфікації, строки (графік), вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або примітку про безоплатний характер надання такої освітньої послуги чи про самостійне фінансування підвищення кваліфікації педагогічним або науково-педагогічним працівником. План підвищення кваліфікації може містити додаткову інформацію, що стосується підвищення кваліфікації педагогічних та/або науково-педагогічних працівників. План підвищення кваліфікації може бути змінено протягом року в порядку, визначеному педагогічною радою;

7.      за погодженням педагогічного або науково-педагогічного працівника, керівника відповідного закладу освіти (уповноваженої ним особи) і суб’єкта підвищення кваліфікації строки (графік) підвищення кваліфікації такого працівника протягом відповідного року можуть бути уточнені без внесення змін до плану підвищення кваліфікації.

Директор «Всеосвіти»: Литвиненко Іван Миколайович

Комментариев нет:

Отправить комментарий