вторник, 17 ноября 2020 г.

Підсумки тижня в освіті: головні події

 

 Підсумки тижня  в освіті: 

головні події

У МОН планують завоювати довіру до профтехосвіти. За словами заступника міністра освіти Ігора Гарбарука, недостатня увага до професійної освіти та робітничих професій є проблемою, яка матиме широкі наслідки не тільки для розвитку конкретного регіону, а й для економіки усієї країни.

В Україні посилено карантинні заходи. В Україні через експонентне зростання кількості хворих на COVID-19 та суттєве збільшення навантаження на лікарні та лікарів запроваджені нові карантинні обмеження та встановлений карантин вихідного дня.

 

Схвалена стратегія державної молодіжної політики. Уряд схвалив Національну стратегію державної молодіжної політики, яка має забезпечити створення можливостей для української молоді бути конкурентоспроможною й брати участь у житті суспільства.

 

Вишам рекомендували перейти на змішане навчання. Міносвіти рекомендує закладам вищої та фахової передвищої освіти з 16 листопада проводити освітній процес за змішаною формою. Водночас ухвалення рішення щодо форми освітнього процесу належить до компетенції вишу.

Держава буде оплачувати самоізоляцію через COVID-19. Держава оплачуватиме лікарняний працівникам, які залишатимуться на самоізоляції. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, люди, члени родин яких захворіли на COVID-19, мають залишитись на самоізоляції.

Працівникам системи ЗНО підвищать зарплати. Міністерство освіти спільно з Кабінетом Міністрів і Міністерством фінансів дійшло згоди щодо підвищення зарплати працівникам Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

 

Затверджено характеристики тестів ЗНО 2021 року. У характеристиках визначено форми завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів, особливості зарахування результатів як державної підсумкової атестації та вступного іспиту до вишів.

 

Виші отримають 160 млн євро на енергомодернізацію. Європейський інвестиційний банк має намір інвестувати в енергомодернізацію понад 200 будівель у 21 українському університеті. Будівлі вишів, що увійшли до проєкту, мають застарілі системи тепло- та енергозабезпечення.

В Україні створять онлайн-платформу для іноземних вступників. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, нова електронна платформа має забезпечити прозорі умови вступу іноземних громадян до українських університетів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий