понедельник, 5 февраля 2018 г.

Цікаво знати:
Куди йдуть найрозумніші?
Куди йдуть найрозумніші. Експерти назвали ТОП-виші
Абітурієнти з найбільш високими балами сертифікатів ЗНО обирають для вступу вищі навчальні заклади Києва, Львова та Харкова.
Про це на презентації рейтингового дослідження ВНЗ за 2017 рік сказав керівник напрямку журналістики даних сайту Texty.org.ua Анатолій Бондаренко.
"Ми вирішили рейтингувати ВНЗ по тому, який рівень ЗНО у її студентів. Ми виходили з простої думки, що чим вище рейтинг ЗНО у студентів, тим вище рівень ВНЗ. ...Група першого місця - це Український католицький університет, Національний університет ім. Тараса Шевченка і Національний університет "Києво-Могилянська академія". Далі йде група з таких ВНЗ - Університет ім. Богомольця, Львівський медичний університет, Київський політехнічний університет, Харківський університет. Є основні три центри освіти, це те, що можна було побачити і в 2011 році. Це Київ, Львів і Харків", - сказав Бондаренко.

Згідно з результатами дослідження, перша десятка вишів, студенти яких мають найкращі бали ЗНО при вступі у 2017 році, виглядає таким чином:
- Вищий навчальний заклад "Український католицький університет" - середній бал ЗНО студентів 182.5;
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка - середній бал ЗНО студентів 181.3;
- Національний університет "Києво-Могилянська академія" - середній бал ЗНО студентів 181;
- Національний медичний університет імені Богомольця - середній бал ЗНО студентів 173.3;
- Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького - середній бал ЗНО студентів 171.8;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» - середній бал ЗНО студентів 171.3:
- Львівський національний університет ім. Івана Франка - середній бал ЗНО студентів 170.7;
- Харківський національний медичний університет - середній бал ЗНО студентів 170;
- Державний заклад "Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України" - середній бал ЗНО студентів 169.7;
Харківський національний університет імені Каразіна - середній бал ЗНО студентів 167.7.
Бондаренко зазначив, що у рейтингу також можна подивитися позиції цих вишів за 2011 рік, коли проводилося попереднє дослідження. Крім того, при складанні рейтингу враховувалися кількість публікацій співробітників ВНЗ в Scopus за останній рік в перерахунку на 1000 вступників (бакалаврів і магістрів), та кількість цитувань на 1 публікацію (Scopus) за даними 2017 року. Також в рейтингу вказано кількість зарахованих у 2017 році студентів, кількість заяв на одне місце, вартість контракту.
Вартість навчання в рік у ВНЗ вирахувалася на основі середньої вартості по ТОП-10 найбільш популярних спеціальностей 2017 року: економіка, право, філологія, середня освіта, комп'ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, менеджмент, медицина, туризм, психологія. 
Водночас Бондаренко зауважив, що виші, в назві яких є слова "міжнародний", бізнес" та "менеджмент", не можуть похвалитися високим рівнем підготовки абітурієнтів, які до них вступають. 
"Левова частка цих університетів знаходяться значно нижче, ніж середній рівень всіх інших ВНЗ. Є одне виключення - Міжнародний Вісконсинський університет США, який знаходиться в Києві. Тільки у нього середнє значення ЗНО більше, ніж середній рівень", - сказав Бондаренко.
Також, за його словами, в ході дослідження виявилося, що у понад 100 українських вишах на перший курс набирають менш як 20 студентів.
"Група навчальних закладів, де менш як 20 студентів було набрано на перший курс, складає понад 100 навчальних закладів", - сказав Бондаренко.
В ході дослідження опрацьовувалися дані системи "Вступ" та порталу "Osvita".

Комментариев нет:

Отправить комментарий