четверг, 22 февраля 2018 г.

Є така думка...

Нещодавно я запитав одного олігарха:

- У вас уже все є. Чому ви нічого не робите для процвітання або порятунку країни?

Я очікував якого завгодно відповіді, тільки не того, який трапився.

Він почухав ріпу і каже: «Так ... Щось я про це ніколи не думав». І після паузи додав: «Розумієш, з дитинства не закладено».

Як кажуть в Одесі, таки да. Якщо з дитинства не закладено, то ось і доводиться людям спонтанно виходити на майдан і там шукати хоч якогось натяку на здоровий глузд. А також пошук назви такого суспільства, яке нам належить тільки будувати.

Ми навіть цього не знаємо - яким воно має бути.


На жаль, розподіл товариств на демократію, монархію, аристократію і олігархію придумав Аристотель ще в 4 столітті до нашої ери. І ця градація сьогодні безнадійно застаріла, тому що в кожній країні все вже давно перемішалося.

Навіть зараз в нашій країні в рівних частках є і олігархія, і монархія, і аристократія, і демократія. Ну, і що толку від цих термінів? На що їх надіти?

Хіба в Великобританії або в Швеції монархія? Хіба в Америці чи Німеччині демократія? Хіба десь править демократичний народ?

Так народ вже ніде нічого не вирішує. Всім правлять індивідуальні інстинкти і ситуативні пристрасті.

Адже насправді, демократія - це зовсім не влада народу.

Демос - лише частина освіченого народу. Того самого народу, який в Стародавній Греції мав 7 свобод-мистецтв (Грамота, Музика, Риторика, Логіка, Математика, Геометрія, Астрологія) ...

Цьому всьому спеціально і довго вчилися.

Решта називалися «охлос», і вони не мали права обирати. Тому що охлосом не надто освічені, і живуть одним днем. Їм все фіолетово.

А демос - це стратеги, що піклуються про майбутнє свого народу, і дорожать своєю місією.

Не знаючи цих особливостей, нам ще довго буде незрозуміло «куди рости і до кого доростати».

Але так як ми вже нахлебались щастя від неосвічених людей нагорі, то наступний етап буде формуванням освіченої влади - замість неосвічених.

Для цього знадобиться приблизно 50 000 людей, як для початку, на різних ключових топових позиціях.

На це піде приблизно 10 років.

Комментариев нет:

Отправить комментарий