вторник, 6 февраля 2018 г.

Освіторія:

Є така думка - І. Кенігштейн: головною цінністю стане затребуваність

І. Кенігштейн: головною цінністю стане затребуваність
Наші діти починають мислити абстрактними категоріями задовго до того, як починають говорити. При цьому все життя маленької людини ділиться на періоди (так звані сенситивні періоди) особливої ​​сприйнятливості до придбання тих чи інших знань, умінь і навичок. Але як тільки діти потрапляють в наші державні дитячі сади і школи - їх тут же починають перетворювати в покоління потенційно непотрібних людей. Робиться це не спеціально, просто більшість наших вчителів не в змозі мислити сучасними поняттями.

Але є й винятки. Саме цих виключень - вчителям, які усвідомлюють, що зміни неминучі і є частиною сучасної реальності, людям, які шкірою і нервами відчувають, наскільки швидко в рамках людського життя наступають глобальні зміни - присвячений цей текст.

Гадаю, ви розумієте, що вашим маленьким учням при виборі майбутньої спеціальності необхідно покладатися на професії майбутнього. Наш світ змінюється, настає час, в якому головною цінністю є затребуваність, основним середовищем - мережа, а визначальними - професії, що вимагають крос-функціональності, інтуїції, співпереживання і соціальної взаємодії. Всіх тих якостей, які відрізняють людину від машини.


«У мене немає ілюзій, що через 10 років все буде виглядати так само, як сьогодні, багато нас здивує», - вважає Уоррен Баффет, який півроку тому заявив про загибель звичного рітейлу і продає свої акції. Баффетт не просто згадує про смерть традиційного ритейлу - він забирає свої гроші з галузі. Коментарі Баффетта звучать як раз в період масових потрясінь для роздрібної торгівлі - американські рітейлери закривають магазини і подають заяви про банкрутства в масштабах, небачених з часу рецесії. - «Світ змінився, і він буде розвиватися з ще більшою швидкістю».

Поява марного класу - одна з найнебезпечніших загроз XXI століття. Штучний розум стане ще інтеллектуальнєє і в результаті витіснить безліч людей з ринку праці. Тому конкуренція між людьми за право на роботу, а відповідно, за переваги, що дають привілеї, буде зведена в абсолют. У суспільстві головною цінністю стане затребуваність. Гроші відійдуть на другий план. У затребуваності з'явиться риса, за якою виявиться гігантську кількість людей. Які, звичайно, будуть отримувати безумовний базовий дохід для забезпечення своїх потреб, але рівень цих потреб буде контролюватися державами, в залежності від фінансового стану їх економіки. Як ви думаєте, яким буде розмір безумовного базового доходу в нашій країні?

Подібні пропозиції вже обговорюють багато економістів, в 2016 році в деяких європейських країнах до парламентів були внесені законопроекти про базові доходи. Світ вступає в жорстоку фазу переоцінки більшості професій, і це явище безпосередньо торкнеться в першу чергу дітей, які зараз навчаються в школі. У вас, під вашим керівництвом.

Автор: Ілля Кенігштейн, керуючий партнер Creative Quarte.

Комментариев нет:

Отправить комментарий