понедельник, 19 февраля 2018 г.

Як Вам такий погляд?

Тибетський погляд на виховання дітей
Корисні навички, що допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість, яка поважає своїх батьків. Нам є чому повчитися у цього мудрого народу.
Основні правила тибетського виховання:

- Найважливіше - ніяких принижень і тілесних покарань. Єдина причина, по якій б'ють дітей - вони не можуть дати здачі.

- Перший період: до 5 років. З дитиною потрібно звертатися «як з царем». Забороняти нічого не можна, тільки відволікати. Якщо він робить щось небезпечне, то зробити перелякане обличчя і видати переляканий вигук. Дитина така мова розуміє прекрасно. В цей час закладаються активність, допитливість, інтерес до життя. Дитина ще не здатна вибудовувати довгі логічні ланцюжки. Наприклад, він розбив дорогу вазу. Він не розуміє, що для покупки такої вази потрібно багато працювати, заробити грошей. Покарання він сприйме як придушення з позиції сили. Ви навчите його не бити вази, а підкорятися тому, хто сильніший. Воно Вам треба?- Другий період: з 5 до 10. У цей час з дитиною потрібно звертатися «як з рабом». Ставити перед ним завдання і вимагати їх виконання. Можна карати за невиконання (але не фізично). У цей час активно розвивається інтелект. Дитина повинна навчитися прогнозувати реакцію людей на його вчинки, викликати позитивне ставлення до себе і уникати прояву негативного. В цей час не бійтеся навантажувати дитину знаннями.

- Третій період: з 10 до 15. Як з ним звертатися? Як з рівним. Чи не на рівних, а саме «як з рівним», так як Ви все одно маєте більше досвіду і знань. Радьтеся з ним з усіх важливих питань, надавайте і заохочуйте самостійність. Свою волю нав'язуйте в «оксамитових рукавичках» в процесі обговорення, підказками, порадами. Якщо Вам щось не подобається, то акцентуйте його увагу на негативних наслідках, уникаючи прямих заборон. У цей час формується самостійність і незалежність мислення.

- Останній період: з 15 років. Ставтеся до нього з повагою. Виховувати дитину вже пізно, і Вам залишається тільки пожинати плоди своєї праці.

Які ж наслідки може викликати недотримання цих правил?

- Якщо придушувати дитини до 5 років, то Ви придушити його життєву активність, інтерес до життя, інтелект. Привчіть його бездумно і звично підкорятися грубій силі. Зробите з нього легку жертву для всякого роду негідників.
- Якщо Ви будете продовжувати сюсюкати після 5, то дитина виросте інфантильним, нездатним до праці і взагалі до духовних зусиль.
- Якщо Ви будете опікати дитину як маленького після 10, то він виросте невпевненою, буде залежним від більш самостійних друзів, які не завжди можуть надавати потрібну вплив.
- Якщо Ви не будете поважати дитину після 15, то він Вам цього не пробачить і піде назавжди при першій можливості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий