четверг, 24 мая 2018 г.

Корисний досвід

7 мудрих правил виховання дітей у євреїв. Є чому повчитися!

Любов єврейських батьків до своїх дітей не знає кордонів. Такого культу дітей немає, здається, ні в жодного іншого народу. Психологи можуть говорити як про плюси, так і про мінуси такого ставлення, проте, безумовно, єврейські діти нестачі любові та уваги не відчувають.


 1. Не можна створювати дітям комплекси Єврейська мати ніколи не скаже - ти поганий, вона скаже - як міг такий хороший хлопчик як ти, зробити таку дурість? «У моєї дитини немає, і не може бути недоліків» - така позиція єврейських матерів. Можливо, вони їх і бачать, але крім них про це ніхто не дізнається.

2. Розумна свобода
Сучасне єврейське виховання поєднує дві, здавалося б, суперечливі речі: свободу дитини і жорсткість вимог. Гарна метафора, що описує цей стиль: простора, вільна кімната з жорсткими стінами.
В єврейських сім'ях діти ходять батькам по голові, і розфарбовування татового паспорта маминої стобаксовой помадою - не привід докірливо дивитися на дитину. Для батьків-євреїв свобода дитини - не спеціальне «виховання», а повітря, яким не можна не дихати.
Жорстке виховання починається тоді, коли дитина переступає межі неприпустимого. У єврейській родині зрозуміло, що мамині духи на дворових кішок вилити можна, а ось бити бабусю по голові не можна.

3. Хвалити дитину з будь-якого приводу
Мама завжди хвалить свою дитину. Ця хвала починається з самого народження дитини. Єврейська мама захоплюється навіть самими найменшими успіхами, досягненнями малюка, нехай це буде всього лише новий склад або перша невміла пляма в якості першого малюнка. Про це обов'язково дізнаються всі друзі і знайомі, а головне дитина повинна побачити, що його хвалять у присутності всіх. Якщо ж досягнення дитини серйозніше, то без довгих оплесків і вихвалянь з боку всієї сім'ї не обійтися.

https://cdn4.kakao.im/wp-content/uploads/2017/10/1-135.jpg

4. Високий ступінь відповідальності за свою поведінку

Євреї вірять, що навіть саме незначно слово, кинуте поспіхом і дрібну провину, досконалий батьком на очах дитини, може мати незворотні наслідки, тому своїм прикладом і дуже відповідальною поведінкою по відношенню до всього сказаного і зробленого єврейські батьки направляють своїх дітей.

5. Любов і повага в родині - запорука психічного здоров'я дитини
Єврейська традиція пояснює, що основу будь-якої родини складають чоловік і дружина - батько і мати. Тому дітей необхідно змалечку привчати до того, що на першому місці завжди ставиться увагу матері до батька і батька до матері. Якщо дитина засвоїть, що його батьки живуть, перш за все, один для одного, переконається, що їх взаємини просякнуті повагою, любов'ю і турботою, він буде відчувати себе захищеним. А, крім того, подібна поведінка батьків - прекрасний приклад для наслідування. Саме такі відносини він постарається створити у власній родині, коли виросте.

6. Вчитися бути батьками

Батьківське виховання починається ще до народження дитини. Дівчинка, вступаючи в шлюб, вже готова стати матір'ю, її не вчать «жити для себе», її головна кар'єра - будинок і сім'я. Якщо спочатку материнство і батьківство розглядати як тягар, обмеження, то виростити хорошого дитини буде дуже складно. Як відомо, куди посилаєш свої сили, звідти і отримуєш.

  
7. Вчити дітей правильно розпоряджатися часом

Єврейські діти не знають, що таке лінь і дозвільне базікання по дворах: скрипка, англійська, математика - все одночасно і багато. Змалку діти привчені до того, що постійно бути зайнятим справою - це нормально.

Комментариев нет:

Отправить комментарий