ОСВІТА UA:
Розроблений Міністерством освіти і науки проєкт Стратегії цифрової трансформації освіти і науки націлений на те, щоб створити єдину освітню екосистему.
Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» заявив заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку Артур Селецький.
За його словами, стратегія цифрової трансформації освіти і науки націлена на те, щоб створити єдину освітню екосистему, яка допоможе здобувачам освіти та педагогічним працівникам розвиватись, опановувати цифрові компетентності й мати постійний доступ до якісного цифрового контенту.
«Спираючись на існуючі проблеми, ми розробили проєкт Концепції, який визначає стратегічні напрями цифрового розвитку та цифрової трансформації освіти і науки», – зазначив Селецький.
Він наголосив, що першою метою проєкту стратегії є створення цифрового освітнього середовища, зокрема – забезпечення шкіл комп'ютерною технікою та широкосмуговим доступом до Інтернету.
Для цього спільно з Міністерством цифрової трансформації МОН уже забезпечує Інтернетом заклади освіти по всій Україні.
Окрім того, Мінцифрою виділено 500 млн грн на проведення Інтернету до 3 000 населених пунктів і, відповідно, закладів освіти в них. Також виділено 980 млн грн на забезпечення комп'ютерною технікою вчителів, що допоможе, зокрема, якісно проводити дистанційне навчання.
Друга мета проєкту стратегії трансформації освіти і науки – цифрові компетентності. Для цього спільно з партнерами Google та Microsoft уже було проведено низку навчань, тренінгів для вчителів. У планах МОН – зробити таке навчання постійним. Також розроблятиметься типова програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників з цифрової компетентності.
Третьою метою проєкту стратегії є сучасний зміст освіти. Зокрема, для цього МОН продовжує розвивати платформу «Всеукраїнська школа онлайн».
РУСЛАН ГУРАК: УКРАЇНСЬКА СИСТЕМА ОСВІТИ МАЄ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ
Якість системи української освіти залежить від її спроможності забезпечити молодь навичками та компетентностями, необхідними для її особистісного розвитку, інтеграції в суспільство та зайнятості на ринку праці. На цьому наголосив Руслан ГУРАК, Голова Державної служби якості освіти України, під час першої сесії «Українська освіта і наука в світовому вимірі» на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука», що проходив 31 травня 2021 року.
За його словами, європейський досвід з питань забезпечення якості освіти дав поштовх Україні до трансформації освітньої системи і створення власних унікальних інструментів підвищення якості освіти. Передусім змінилися підходи до процесу оцінювання й формування культури якості освіти.
Руслан ГУРАК підкреслив, що стратегічні пріоритети, визначені Резолюцією Ради ЄС в галузі освіти та професійної підготовки щодо Європейського освітнього простору та поза ним від 18 лютого 2021 року, повністю співпадають з напрямами України.
Українська система освіти має вже певні здобутки і напрацювання у сфері забезпечення якості освіти. Зокрема, з 1 вересня п. р. школи отримають можливість проводити самооцінювання освітніх процесів через використання софт-системи і працювати над вдосконаленням внутрішньої системи забезпечення якості освіти, не чекаючи зовнішнього оцінювання.
Разом з тим, Голова Служби зауважив, що наразі перед українською системою освіти стоїть низка викликів. Починаючи від практик управління якістю до посилення автономії закладів та створення нових можливостей для професійного розвитку вчителів.
Довідково: Всеукраїнський форум «Україна 30» створений за ініціативи Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО задля актуалізації критично важливих для українського суспільства питань.
Завданнями форуму «Освіта і наука» є дискусія з наступних питань:
- загальносвітові тренди розвитку освіти і науки
- місце української освіти і науки у світовому вимірі;
- інновації в освіті і науці
- створення умов для отримання освіти в галузі новітніх технологій;
- цифровізація освіти і науки;
- розвиток науки та дослідницької роботи у вищих навчальних закладах;
- державна підтримка та заохочення молодих учених.
Комментариев нет:
Отправить комментарий