вторник, 1 июня 2021 г.

 ПРОФЕСІЙНЕ ЗРСТАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


Всеукраїнський форум "Україна 30. Освіта і наука" (31.05.2021- 02.06.2021) - https://ukraine30.com/Цифрова грамотність вчителів: Мінцифра запустила національний тест
Міністерство цифрової трансформації України запустило тест на цифрову грамотність Цифрограм для вчителів.

За допомогою цього тесту вчителі можуть оцінити власний рівень цифрової грамотності та вдосконалити цифрові навички.

79% українських керівників закладів загальної середньої освіти вказали у квітні 2020 року, що для підвищення якості дистанційного навчання учнів їм довелося в умовах карантину організовувати навчання вчителів, – зазначила заступникця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Цифрограм для вчителів розроблений експертами Академії цифрового розвитку на основі рамки професійних компетенцій для вчителів, розробленої експертами на виконання Наказу МОН України № 38 від 15 січня 2019 року.

Т.в.о. генерального директора директорату цифрової трансформації Міністерства освіти та науки України Роксолана Швадчак наголосила, що за останній рік через пандемію освіта отримала одночасно шок і колосальний прорив.

Однією з десяти ключових компетентностей, якою мають володіти вчитель і учень, – це інформаційно-цифрова компетентність. Ми вже розробили професійні стандарти для вчителів і керівників закладів освіти, де зафіксована цифрова компетентність, – заявила Роксолана Швадчак.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов підкреслив, що коли відбудеться повернення до звичного формату очного навчання, багато вчителів, які відчули смак до використання цифрових технологій, будуть і надалі їх використовувати.

Коли застосовуються більш досконалі методи навчання, коли вибудовуються гнучкі індивідуальні освітні технології, це якісно підтримує і підвищує рівень дотримання права на якісну освіту, – заявив Сергій Горбачов.

Цифрограм для вчителів втілений за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарією і реалізується Фондом Східна Європа.Комментариев нет:

Отправить комментарий