среда, 23 июня 2021 г.

ІННОВАЦІЙНІ ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Що сприяє формуванню довірливих взаємин у навчальному процесі?
Довіра в учнівсько-учительських стосунках формується на всіх етапах спілкування: у співпраці на уроці, у позакласній роботі, у виконанні та перевірці домашніх завдань тощо. До вашої уваги«цеглинки», які допоможуть побудувати взаємодію довіри:

1,Відповідальність – усвідомте важливість відповідальності за свої дії. Завжди простіше довіряти людям, у яких ви впевнені! 

2,Особистий приклад – не бійтеся бути відкритими та надати завеликий кредит довіри. Демонструйте своє щире ставлення до учнів та віру в те, що вони впораються з найнеочікуванішими завданнями!

3,Чітко визначені правила і критерії. Розпочинаючи роботу над завданням, учні та батьки мають бути впевненими, що правила не зміняться під час«гри».

4,Повага до вчителя. Авторитет педагога формується конкретними вчинками, коли діти самі переконалися в тому, що вчитель компетентний і справедливий. Беззаперечний авторитет та беззаперечну довіру формують наші щоденні рішення та інструменти: культура мовлення, відкритість і захищеність усіх учасників комунікації, нетипові навчальні ситуації, зміна ролей, система оцінювання, комунікація з батьками, відкритість і захищеність.

 Як відшукати довіру в онлайн-просторі

Межі онлайн- та офлайн-довіри дещо умовні, але ситуація, у якій опинилися всі причетні до освітнього процесу подарувала нам нові виклики, які не знали раніше: повідомлення в чаті о 2 ночі; невчасно надіслані 75 завдань; діти, які одночасно розмовляють у Zoom; учні, які не виходять на зв’язок; відсутність контролю; робота за комп’ютером по 14 годин на добу; обурені батьки.


Діти не звикли бути самі в освітньому середовищі!  Щоб попередити сумніви та недовіру сформулюйте для себе такі правила:


- відповідаємо на всі запитання;

- працюють усі;

- увага – всім;

- створюємо комфортні умови для навчання;

- чіткі правила поведінки;

- позанавчальні заходи.

Бажаєте дізнатися більше інструменти довірливої взаємодії онлайн і офлайн? Радимо переглянути виступ Ганни Сукачової у межах Всеукраїнської інтернет-конференції «Ефективна взаємодія в освіті: інструменти та прийоми». https://naurok.com.ua/post/pedagogika-doviri-vzaemodiya-onlayn-ta-oflayn

Комментариев нет:

Отправить комментарий