вторник, 8 июня 2021 г.

ПСИХОЛОГІЯ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

Модель Знання-Воля-Емоція
Який вплив ми хочемо мати на аудиторію? Модель Знання-Воля-Емоція каже, що жага до навчання формується з 3 основних елементів. І в залежності від того, що ми хочемо передати аудиторії (заохотити вкласти кудись гроші, відвідати музей чи задуматися над глобальним потеплінням), ми маємо обирати різну їх комбінацію. Розглянемо ці елементи:
1. Воля включає компоненти, що рухають або рухають організм, такі як голод чи потреба в досягненнях. Вона заохочує тих, хто навчається діяти і породжує мотивацію. В цю складову входять:
- Рівень відповідальності
- Знання цілей навчання
- Рівень автономії
2. Емоція включає відношення учня до самого навчального процесу та його складових. В учнів формується відчуття себе в навчальному процесі. Сюди входять:
- Відчуття про школу
- Впевненість
- Повага вчителя
3. Знання — процеси та механізми, пов’язані з мисленням того, хто навчається. Ті, хто навчаються, мають розуміти, що вони безперервно отримують знання. Цей компонент базується на таких факторах:
- Отримання досвіду
- Пам’ять
- Розгляд різних кутів погляду
Як ці елементи працюють разом?
• Воля + Емоція = Учень залучений
Така комбінація спонукає тих, хто навчається, до певної дії. Ми формуємо чітко направлену енергію.
• Емоція + Знання = Учень рефлексує
Прихильність і знання породжують в учнів відчуття теми. Так в них формуються власні погляди.
• Воля + Знання = Учень проінформований
В такому випадку в тих, хто навчається, виникає глибоке знання предмету. Ми формуємо в відчуття компетентності.
• Воля + Знання + Прихильність = Учень вчиться
Поєднавши всі компоненти, ми формуємо в тих, хто навчається, жагу до знань.

Використання різних стратегій ми бачили в політичних промовах, в рекламі та навіть від наших друзів, знайомих і колег. Ми можемо використати дану модель для розпалу в аудиторії жаги до продовження активного навчання. А ознайомитися з іншими способами підвищення ефективності навчання, підвищення динаміки занять та мотивації учнів, ви зможете записавшись на курс від Prosteer “Коли навчаємо інших 4.0”. Детальніше про курс тут — https://fb.me/e/1RN5EvMI0 
Комментариев нет:

Отправить комментарий