вторник, 1 июня 2021 г.

 ПІДСУМКИ ТИЖНЯ В ОСВІТІ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ

ЗНО з української мови і літератури: напередодні тестування

У вівторок, 01 червня, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання продовжиться обов'язковим для усіх учасників тестуванням з української мови і літератури (української мови).

У 2021 році в переліку предметів, із яких проводитиметься ЗНО, виокремлені два тести: українська мова та українська мова і література.

Зважаючи на умови вступу на навчання учасники тестування самостійно визначали, яку саме роботу вони виконуватимуть під час ЗНО.

Для участі у тестуванні зареєстровано 377 тисяч учасників, більшість з яких складатиме тест з української мови і літератури – понад 250 тисяч вступників. На тестування з української мови зареєстровано 126 тисяч учасників.

Завершується реєстрація на вступні іспити до магістратури

Цьогоріч реєстрація для складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) на навчання для здобуття ступеня магістра триватиме до 18:00 3 червня 2021 року.

Реєстрацію на іспити здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти за допомогою двох сервісів, роботу яких забезпечують Державне підприємство «Інфоресурс» та Український центр оцінювання якості освіти.

Як відомо, у 2021 році ЄВІ з іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська) мають скласти всі абітурієнти, які мають намір вступати в магістратуру незалежно від обраної спеціальності

В Україні відкриють Президентський університет

В Україні буде створений Президентський університет, який має забезпечити підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави, готових до викликів сучасного мінливого світу.

Відповідний указ підписаний Володимиром Зеленським під час участі у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука».

Планується, що Президентський університет має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром.

За словами Володимира Зеленського, університет збере в одному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів, які зможуть вирішувати важливі завдання для захисту держави в дуже важливих, пріоритетних, найактуальніших напрямках.

Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на основі спеціальностей, які становлять основу 6-го технологічного укладу, формують науково-технічний прогрес та дають змогу підготувати професіоналів найвищого рівня. Це інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

Крім надання професійних знань, університет забезпечуватиме збалансований розвиток студента як особистості, здатної впроваджувати власні науково-технічні розробки та підприємницькі ініціативи.

До університету відбиратимуть найкращих випускників. Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600.

До викладання в університеті запрошуватимуть найкращих українських фахівців; застосовуватимуться найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30% теорії та 70% практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.

Планується впровадження гарантованого працевлаштування випускників університету, зокрема в провідних державних компаніях, дослідницьких та наукових установах, центральних органах влади.

Держава та партнери університету гарантуватимуть студентам національне та міжнародне стажування. Буде передбачена можливість компенсації вартості навчання з боку роботодавця.

Університет, держава та партнерський бізнес забезпечать студентам реалізацію власних наукових розробок та їх подальшу комерціалізацію.

«Наша мета – це найкращі умови, найкращі викладачі, найкращі учні з усієї України, які будуть навчатися безкоштовно, а потім працювати в державі. Працювати – тут, реалізовуватись – тут, в Україні, на благо нашої держави, на захист кожного українця», – наголосив Володимир Зеленський.

Комментариев нет:

Отправить комментарий