вторник, 8 июня 2021 г.

 ВСЕОСВІТА

«Правильне завершення освітнього процесу – запорука успішного старту нового навчального року»

Ми наближаємося до завершення 2020-2021 навчального року. Цей навчальний рік, безумовно, увійде в підручники історії. У надзвичайних умовах жорстких карантинних заходів опинився увесь світ, у тому числі й система освіти, яка є значною частиною суспільного життя. Масове дистанційне навчання в умовах ізоляції стало викликом для всіх: освітян, дітей, батьків.

Сьогодні, коли навчальний рік добігає свого завершення, управлінцям, керівникам закладів, учителям - доводиться шукати виходи з нестандартних ситуацій, які стосуються визначення результативності дистанційного навчання учнів, оформлення шкільної документації в умовах дистанційного режиму роботи педагогічних колективів. Уже зараз необхідно відповідально й виважено приймати рішення, які можуть стати вирішальними для майбутнього як кожного окремо взятого учня, так і галузі освіти в цілому вже в наступному навчальному році.Хіт педагогічної ради


У наш час перебудовчі процеси в усіх сферах суспільного життя вимагають посилення демократичних засад управління закладами освіти. Як наслідок поширюються повноваження органів самоврядування, підвищується роль педагогічної ради, що є дорадчим колегіальним органом управління закладом освіти.

Карантин став викликом для всього українського суспільства. Освітня система не стала винятком.

Пандемія короновірусної інфекції спричинила низку кардинальних змін в українській освіті. Вже рік як через COVID-19 українські школярі вчаться через екран комп'ютера чи телефону.

Слід розібратися як мають реформовувати старшу школу, що відбувається зараз, що потрібно для успішної розбудови мережі профільних ліцеїв і що робити батькам, чиї діти вже в найближчому майбутньому будуть вчитися в старших класах.

https://vseosvita.ua/confere


Президентський університет: яким він буде та хто зможе вступити до нового ЗВО
Ми хочемо свій Гарвард, Оксфорд, Кембридж, а для цього потрібно зробити базову, інституційну та законодавчу основу розвитку такого університету в Україні, зазначив Сергій Шкарлет.

Нещодавно, президент України Володимир Зеленський анонсував створення Президентського університету, який готуватиме «людей майбутнього» та підписав відповідний указ, згідно з яким новий заклад вищої освіти почне працювати з 1 жовтня 2023 року.

Хто зможе вступити у Президентський університет та у чому особливості цього закладу освіти, розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у програмі «Офіційна розмова» на телеканалі «Дом».

За словами Сергія Шкарлета, в основу освітнього процесу Президентського університету закладений весь процес підготовки українця майбутнього. Це насамперед концепція трьох Р: Personality, Professional і Progress (особистість, професіоналізм і прогрес) і стратегічний розвиток.

Людина майбутнього – це людина, яка є особистістю, згенерована як особистість з усіма когнітивними й іншими здібностями; людина, яка повністю володіє методиками, методами, базами, інструментами у своїх професійних компетенціях, і людина, яка налаштована генерувати нові знання, – наголосив Шкарлет.

Очільник МОНу зазначив, що створення Президентського університету – це створення проєктного офісу, відбір професійних людей, здатних довести ідею, яка закладена в указі президента України, до її логічного завершення:

Це процес відбору студентів, викладачів, які мають генерувати ці знання. Це процес роботи зі стейкхолдерами, з бізнесом, які повинні допомагати у межах державного приватного партнерства та надати практичний майданчик. Адже освітній процес має будуватися на 30% з теорії, а на 70% з реальних практичних кейсів. Реальні практичні кейси – це реальний успішний бізнес, де є можливість перевірити прогрес та стратегічний розвиток.

#Шкарлет розповів, що під час відбору студентів найбільшим привілеєм буде наявність нестандартного мислення, поглиблених знань, креативності, здатності довести, що людина є найкращою:

Ми будемо стартувати з #ЗНО, як елемента ранжування. Спочатку за результатами ЗНО ми відберемо 1-2 тисячі осіб, потім відбудуться інші етапи відбору, для того, щоб виділити 20 осіб, на яких держава покладе велику місію у майбутньому   формувати майбутнє держави.

Чи є обов'язковою умовою після закінчення університету працювати у державній сфері?

Передбачено обов’язкове працевлаштування у ключових сферах гарантування безпеки, життєдіяльності та майбутнього держави. Однак принцип трансферу ми не заперечуємо. Якщо певна приватна компанія захоче рекрутувати випускника цього університету у свій бізнес, то він має право компенсувати державі певну суму коштів і держава повинна отримати заробіток від своєї високоінтелектуальної праці. Це абсолютно нормальна світова практика.

Наголосив Сергій Шкарлет і на освітній реформі. За його словами, освітня реформа ніколи не зупинялася і не зупиняється. Тому що сьогодні напрацьовується закон про дошкільну освіту і  її вже розглядають не як дошкільну, а як освіту стадії раннього розвитку людини.

Також очільник МОНу підкреслив, що вони працюють над форматом старшої профільної школи з комітетом Верховної Ради з освіти, науки та інновацій, а також над професійно-технічною освітою, яка досить продуктивно рухається.

Триває адміністративна перебудова і структурна реформа у частині ОТГ. Це й адаптація, і створення науково-практичних центрів. Наразі у закладах профтехосвіти створено 200 науково-практичних центрів, які більш детально формують і підсилюють практичне спрямування кожної з обраних професій.

Що стосується вищої освіти Сергій Шкарлет зазначив, що Президентський університет – це перший крок, який дає можливість заявити про нові тенденції у галузі вищої освіти та науки; це сфери довгої історії результату та консервативні сфери. А реформувати консервативну сферу на старому законодавстві – довгий процес, тому потрібна нова історія з новим законодавством.

Це експеримент, це новий світовий досвід. Ми хочемо свій Гарвард, Оксфорд, Кембридж, а для цього потрібно зробити базову, інституційну, територіальну, філософську та законодавчу основу розвитку такого університету в Україні, – підсумував Шкарлет.

Нагадаємо, президент України Володимир #Зеленський затвердив персональний склад Ради з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий