Підсумки тижня в освіті:
головні події
МОН: кошти на збільшення зарплат освітян передбачені. В освітньому відомстві наголошують, що кошти на збільшення окладів передбачені проєктом Держбюджету. Посадовий оклад працівника І тарифного розряду змінюватиметься двічі: у січні та липні.
Президент пропонує застрахувати всіх вчителів. За словами Володимира Зеленського, питання страхування освітян є особливо актуальним з початком навчального процесу. Наразі треба з’ясувати вартість і терміни, в які можна зробити питання страхування можливим.
Мінфін обіцяє подумати над COVID-доплатами для освітян. У Міністерстві фінансів заплановане проведення наради щодо перерозподілу коштів Фонду боротьби з COVID-19 на доплати окремим категоріям працівників, зокрема, працівникам закладів освіти.
Оприлюднено основні новації проведення ЗНО і ДПА. У 2021 році випускники шкіл проходитимуть державну підсумкову атестацію з 4 навчальних предметів. Атестація відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Майже 1500 дітей з ТОТ вступили до українських вишів. Абітурієнти вступили на бюджетні місця без складання зовнішнього оцінювання. Загалом студентами стали 388 вступників із Криму та 1 080 з окупованих територій Донецької і Луганської областей.
Учителі-бакалаври зможуть отримувати кваліфікаційні категорії. Педагоги, які здобули ступінь бакалавра, зможуть претендувати на присвоєння кваліфікаційних категорій. Питання буде реалізовано шляхом внесення змін до Положення про атестацію педпрацівників.
МОН рекомендувало провести канікули під час виборів. За словами Сергія Шкарлета, Міносвіти надало рекомендації щодо проведення канікул з урахуванням графіку виборів. В Україні майже 3 700 з 4 500 виборчих дільниць розташовані в школах.
У ВР пропонують перейти на дистанційне навчання. Нардеп Михайло Радуцький висловив переконання про необхідність переведення закладів освіти на дистанційний режим роботи. За його словами, це питання буде розглянуте на нараді за участі Володимира Зеленського.
Комментариев нет:
Отправить комментарий