четверг, 25 января 2018 г.

УВАГА, ЦІКАВИЙ ДОСВІД!!!

Цікаві факти про японські школи

Ми вже давно звикли, що Японія - це інша планета зі своїми особливими традиціями і правилами. Але що можна сказати про японській школі? Що ми знаємо про неї, крім того, що більшість аніме присвячені японській школі, а дівоче шкільна форма стала зразком японської моди? Ось три десятка цікавих фактів про освіту в Країні висхідного сонця.

1. Дитячий сад в Японії обов'язковий, і зазвичай діти починають ходити туди у віці 3 років. Уже в дитячому саду японські малюки опановують основи арифметики і вміють читати хирагану і катакану (складові абетки).

2. Щоб вступити в початкову школу, всі діти повинні складати іспити. Ті, хто невдало здав вступні іспити, можуть вчитися в підготовчій школі і спробувати вступити ще раз в наступному році.

3. Освіта в початковій і середній школі обов'язкове і безкоштовне. Навчання в старших класах і університетах завжди платне.
4. У початковій школі не задають домашні завдання. Зате в середній і старшій школі домашні завдання досить об'ємні, тому вважається, що японські старшокласники - самі зайняті люди в країні.


5. У кожної школи своя унікальна форма.

6. Відразу після входу в школу є шафки для взуття.

7. У більшості шкіл строгі правила щодо кольору волосся. Тільки природний колір волосся прийнятний для школярів.

8. У багатьох державних і приватних школах хлопчикам не дозволяють носити довгі зачіски, допускається лише акуратна коротка стрижка.

9. Правила для дівчаток включають в себе: ходити без завивки, косметики, лаку для нігтів і ювелірних виробів (за винятком годин).

10. Школярі можуть носити шкарпетки тільки білого, чорного або темно-синього кольору. Якщо студент надів, наприклад, коричневі шкарпетки, що проти шкільних правил, то цей предмет гардероба може бути конфіскований.
11. Типовий японський клас в школі складається з 30-40 осіб.

12. Школярі зазвичай залишаються в одній класній кімнаті протягом усього року, а вчителі повинні переміщатися з класу в клас.

13. Школярам потрібно вивчити близько 2500 символів, щоб мати можливість читати і писати по-японськи.

14. Японські діти повинні навчитися читати і писати трьома різними способами: правильними японськими ієрогліфами, японською версією китайських ієрогліфів і латинським алфавітом.
15. Основні предмети в школах Японії - математика, японський, соціальні науки, ремесло, музика і фізкультура. Тепер в більшості початкових шкіл почали викладання англійської мови. Школярі вивчають здоровий спосіб життя, інформатику, музику, мистецтво, фізичне виховання і домоведення, а також традиційні мистецтва - каліграфію і хайку (вид вірші).

16. Школи використовують інформаційні технології для вдосконалення освіти. У всіх школах є інтернет.

17. У школах все класи діляться на дрібні групи. Ці групи виконують різні види діяльності - наприклад, прибирання класу, двору, залів і т.д.

18. Більшість шкіл заохочують студентів складатися в одному з двох клубів - спортивному клубі (футбол, кендо, бейсбол, дзюдо, теніс, легка атлетика, плавання, волейбол, регбі) або клубі культури (каліграфія, математика, науки). Учасники клубів зустрічаються після уроків і проводять спільно час.

19. У японських школах немає прибиральниць. Після закінчення занять школярі самі щодня прибирають класи, коридори, миють туалети і упорядковують територію навколо школи.
20. У Японії діти ходять в початкову школу протягом 6 років, в середню школу - 3 роки, в старші класи - також 3 роки, а потім при бажанні вчаться в університеті протягом 4 років.

21. Навчальний рік в Японії починається в квітні. Школярі вчаться по триместрах: перший - з квітня по кінець липня, другий - з початку вересня до середини грудня і третій - з січня по середину березня. Так звані літні канікули в Японії тривають всього місяць-півтора (залежить від школи) і доводяться на самий жаркий місяць - серпень.

22. Школярам даються домашні завдання на літні та зимові канікули. Зазвичай на канікулах більшу частину вільного часу учні займаються домашнім завданням або участю в шкільних клубах.

23. Зазвичай навчальний день проходить з 8:30 до 15:00. Раніше в Японії був тільки один вихідний день, але в 1992 році уряд вніс поправки, збільшивши вихідні до двох днів. У деяких же школах не дотримуються цього правила і проводять уроки і в суботу.

24. У школі рідко бувають заміни. Якщо вчитель з якоїсь причини не прийшов, учні самостійно займаються навчанням і поводяться тихо. Час від часу інший учитель може заглянути і перевірити клас.

25. Плавання теж входить в навчальну програму. У багатьох школах в Японії є власні басейни, де дітей вчать плавати на мінімальну дистанцію. Учні, які не змогли навчитися, повинні заповнити прогалину влітку.

26. У кожній школі є дієтолог, який стежить за здоровим харчуванням учнів і складанням меню. Школярам не дозволяється приносити до навчального закладу снеки, іноді навіть ліки - такі як цукерки від болю в горлі, тому що цукерки вважаються некорисної їжі для швидкого перекусу.

27. У межах японської школи учням не дозволяють користуватися мобільними телефонами. Учні можуть скористатися телефоном на парковці перед входом в школу між уроками або після них. Якщо вчитель помітить телефон на уроці, то обов'язково забирає його.

28. Щоб перейти з середньої школи в старшу, потрібно скласти іспити. Також потрібно здавати іспити в кінці кожного триместру і в середині першого і другого триместрів.
29. Студенти вузів їздять на автомобілях. В Японії немає такого поняття, як шкільний автобус. Учні ходять пішки, їздять на велосипеді або на міському транспорті. У початкову школу учні ходять маленькими групами.

30. Чим краще ваші результати вступних іспитів до вузу, тим вище ймовірність отримати підтримку великої компанії, яка буде платити за освіту в коледжі. Потім студент йде на роботу в цю компанію, і з його зарплати віднімається оплата за навчання.

31. У Токіо і Йокогамі введена комендантська година - 22:00. Дітям молодше 18 років після 22 години не можна відвідувати кінотеатр і ігрові автомати.

Комментариев нет:

Отправить комментарий