пятница, 22 декабря 2017 г.


Емігранти прославили Україну



Тисячі українців змушені були шукати краще життя за кордоном. Але навіть в чужих країнах емігранти були свідомими свого походження і змогли вразити світ своїм талантом.


Українці займали важливі державні посади в чужих країнах, підкорювали космос і високу моду, знімалися в кращих фільмах і робили важливі наукові відкриття для людства

Квітка Цісик



 Батьки Квітки - вихідці із Західної України. Вона народилася вже в США. З нею працював продюсер Майкла Джексона Квінсі Джонс, голос звучав в рекламі для McDonald's, Coca-Cola, American Airlines та для Ford Motors.
Вона записала для України два альбоми з народними піснями, які вразили не тільки Україну, але і США.



Джек Паланс



Джек Паланс (Володимир Палагнюк) - голлівудський актор, який ніколи не соромився свого походження. Він нагороджений «Оскаром» у 1992 році. Народився вже в США, батьки були вихідцями зі Львова та Тернопільщини.
У 2004 році він відмовився від звання народного артиста Росії, підкресливши, що нічого спільного з Росією не має, адже є Української.

Я - українець, а не росіянин. Буде краще, якщо я і мої друзі просто підемо з фестивалю,
- зазначив Джек Паланс.



Ігор Сікорський



 Народився майбутній геній в Києві. Перше світове визнання він отримав в 24 - його літак «Ілля Муромець» став рекордсменом в вантажопідйомності. Згодом авіаконструктор відправився в Штати, де відкрив власну компанію - Sicorski Air Engineering.
Його вертольоти використовувала збройні сили США. І саме «пташки» першими в історії перелетіли Атлантику і Тихий океан. Так його літаки і вертольоти з'єднали континенти і дозволили долати величезні відстані за лічені години.



Серж Лифар



Сергій Лифар родом з Київської області. З юності його тягнуло до мистецтва - молодим співав у хорі, грав на скрипці і фортепіано. Балетом почав займатися з 17 років. У Париж його забрала вчителька танців, яка емігрувала. Їм захоплювалися художники і критики, називаючи його богом танцю. Серед друзів Сержа - Пабло Пікассо, Сальвадор Далі, Коко Шанель. Від громадянства Франції танцюрист відмовився.
Я українець і цим пишаюся - так він відповів на пропозицію Шарля де Голля.

Міла Йовович



У 5 років Міла емігрувала з батьками до Америки. Тут вона і почала успішну акторську кар'єру. Крім цього Міла ще співає, грає на музичних інструментах і є професійною моделлю.
На відміну від багатьох емігрантів, які бували в Україні раз в житті, вона тут бувала не раз. Під час Революції гідності підтримала український і закликала прихильників жертвувати гроші на допомогу постраждалим на Майдані.



Соломія Крушельницька



Неперевершена сопрано в три октави Соломії Крушельницької не полишало байдужими нікого. Оперною дівою захоплювався весь світ. Вона легко співала на восьми мовах. Щоб слухачі знали, звідки вона родом, після концертів співачка часто знайомила публіку з українськими піснями.


Богдан Гаврилишин


Економіст зі світовим ім'ям народився на Тернопільщині, зараз живе в Канаді. Гаврилишин є членом Римського клубу. Економіст зі світовим ім'ям. Завдяки йому з'явився Всесвітній форум в Давосі. Сюди щорічно з'їжджаються політики і перші особи світового бізнесу.

Римський клуб - міжнародна неурядова організація, яка об'єднує громадських діячів і вчених з понад 30 країн світу. Вони займаються перспективами розвитку людства.



Енді Уорхол


Андрій Воргола став легендою за життя, зробивши з реклами справжнє мистецтво. Він - творець поп-арту. Народився геній в родині лемків вже в США. Він займався всім: створював рекламу, знімав фільми, випускав журнали і навіть мав власний телеканал. Культовими роботами стали серія «Кока-Кола» і суп в бляшанці. Далі були «8 Елвісів», «Монро» та інші.



Анна Ярославна



Дочка Ярослава Мудрого Анна, вийшовши за короля Генріха, стала прабабусею майже 30 королів. Вона була дуже красивою і розумною. Поки неписьменні барони у Франції ставили замість підписів хрестики, вона впевнено підписувалася в державних документах.



Стів Возняк


Одним із засновників всім відомої компанії Apple є Стів Возняк, батько якого буковинець. Грандіозна компанія зародилася зі шкільної дружби з Стівеном Джобсом: двоє вірних друзів почали еру персональних комп'ютерів.



Стівен Спілберг


Хоча народився всесвітньо відомий режисер в США, відбувається Стівен з Одеси. У сім'ї часто звучала українська мова, а засипав він під українські колискові. Недарма улюбленою стравою Спілберга є борщ. Свого походження він відмовлявся, і коли в 2006 році вперше потрапив до Одеси сказав:
Нарешті я на рідній землі!



Леопольд фон Захер-Мазох



Батько мазохізму родом зі Львова. Підкорив він Європу творами, яких чекали з шаленим нетерпінням навіть Віктор Гюго, Флобер, Дюма-молодший та інші французи, фанатели від книг Мазоха найбільше. І в Україні він жив недовго, далі була Чехія і Австрія.

У своїх найвідоміших творах «Венера в хутрі» та «Дон Жуан з Коломиї» автор не забув про своє коріння. У цих творах події відбуваються в Україні.

Макс Левчин



У Силіконовій долині в США, яка славиться концентрацією високотехнологічних компаній, теж відзначилися наші. У свої 27 киянин Макс Левчин створив систему платежів PayPal, якій зараз користується весь світ. Україна хлопець покинув в 16. На сьогодні він є одним з найуспішніших і багатих програмістів долини.

Біллі Еванс


І тут не обійшлося без українських коренів: мати джазмена світового рівня родом з України. Біллі Еванс сьогодні є одним з найвідоміших джазових піаністів ХХ століття. Також він є творцем такого стилю, як piano trio.



Хайді Марія Стефанишин-Пайпер




А ця дівчина із Західної України встигла підкорити космос. Разом з батьками вона емігрувала до Америки. У 2006 році українка стала 445-й, хто побачив неосяжний Космос на власні очі. Потім вона полетіла вдруге. За межами Землі їй пощастило бути 27 діб і 5 раз виходити у відкритий космос.



Петро Капіца


Батьки Петра - вихідці з Волині. У 1978 році фізика за відкриття низьких температур відзначили почесною Нобелівською премією. Вчений був відомим і затребуваним, він був членом 25 фізичних товариств в світі. За внесок в науку Капіца має іменний астероїд.








                                                             Девід Копперфільд





Девід Коткін, який зараз є знаменитим ілюзіоністом, народився в США. Дідусь Девіда по батьківській лінії був іммігрантом з України. Також Копперфільд відкрив містичне кафе без офіціантів і допомагає інвалідам розвивати спритність рук.




Юрій Дрогобич


Видатний філософ і астроном Юрій Котермак родом з Дрогобича. Згодом він виїхав до Польщі. Саме наш українець першим надрукував твір латинською мовою. Також він був ректором Болонського університету і професором Краківського університету.



Вейн Гретцкі




Канадський хокеїст Уейн Гретцкі встановив 61 хокейний рекорд. Нашими корінням зобов'язана бабусі з Тернопільщини, і українську мову чув саме від неї. Уейн засуджує політику Путіна і повністю підтримує Україну. Гретцкі, або ж Григорій став символом нового хокею за свою майстерність в гольових передачах, технічність і невловимість. Його портрет тепер красується в Залі хокейної слави Торонто.



Роберт Максвелл


Одна з найбільш загадкових постатей в історії. Гох Мехелен Гершович, більш відомий як Роберт Максвелл народився на Закарпатті в селищі Солотвино. Своє ім'я він ще змінить кілька разів, поки стане Максвеллом - мільярдером, який володів великою частиною медійного бізнесу Великобританії. Максвелл знав більше 10 мов. Подейкували, що він працював на різні таємні спецслужби і розвідку.

У 1978 році приїхав в Україну. Побачивши рідне містечко, зовсім не змінилося за 40 років, він запропонував меру 60 млн доларів, але той відмовився.

Комментариев нет:

Отправить комментарий