МОН готує законодавчу базу для дуальної освіти
Національний технічний університет «КПІ ім. Сікорського» відкриває напрям з підготовки професійних управлінців для оборонно-промислового комплексу України. Відповідну магістерську програму університет реалізуватиме разом з державним концерном «Укроборонпром». Це передбачено угодою, підписаною між КПІ та «Укроборонпромом».
Під час підписання угоди заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець відзначив, що така співпраця між закладом освіти та замовником кадрів є гарним прикладом дуальної освіти, яка успішно використовується у більшості розвинених країн.
«Я хочу насамперед подякувати нашим промисловцям, які повірили в українську освіту і науку, попри той невиправданий скептицизм, яким їх намагаються оточити в останні 25 років. Не потрібно нас ставити в число країн з невеликим потенціалом - він у нас не гірший, ніж у західноєвропейських країн. Зараз ми починаємо наступний етап реформування вищої освіти, і один з ключових його етапів - це забезпечення законодавчої можливості проводити дуальне навчання», - сказав Ковтунець.
Спільна магістерська програма КПІ та Укроборонпрому має назву «Управління у сфері оборонно-промислового комплексу». Перший випуск магістрів за цією спеціальністю планується 2019 року.
Передбачається, що межах програми готуватимуть фахівців, спроможних оперативно ухвалювати системні інноваційні рішення з урахуванням ризиків. Термін навчання - 1,4 роки.
Окрім підготовки магістрів, угода також передбачає проходження практики на цих підприємствах інших студентів університету, створення на виробничій базі умов для виконання ними курсових і дипломних проектів тощо. Натомість фахівці КПІ забезпечуватимуть науково- технічну підтримку проектам, що реалізуються на базі Укроборонпрому.
Комментариев нет:
Отправить комментарий