Підсумки тижня в освіті: головні події
«Нова українська школа»: план реформ. Уряд оприлюднив план заходів із запровадження Концепції реформування середньої освіти. Документом передбачені кроки, які мають здійснюватись різними інституціями, що відповідають за реалізацію політики в освітній сфері.
МОН планує зменшити бюрократичний тиск на школу. Зменшення бюрократичного навантаження планується реалізувати завдяки виконанню чотирьох пунктів плану, які мають бути здійснені впродовж 2018 року. Наприкінці наступного року МОН проведе експеримент з дебюрократизації освіти.
Сертифікувати вчителів почнуть не раніше 2019 року. В Україні планують розробити механізм підвищення соціального статусу вчителя через систему добровільної сертифікації. Реалізацію завдання покладено на три відомства: Міносвіти, Мінсоцполітики та Мінекономрозвитку.
Гриневич: мета реформи - якість освіти для кожної дитини. За словами міністра, перший клас Нової української школи має відбутись не лише у великих та міських школах, а у кожній школі. У бюджеті закладено близько 1 млрд на обладнання шкіл та створення нового освітнього середовища.
Міністр: учителі мають відійти від авторитарної педагогіки. Лілія Гриневич висловилапереконання, що найважливішим у реформі школи є підвищення кваліфікації вчителів та їхня здатність переключитися з авторитарної педагогіки на педагогіку партнерства.
Уряд оприлюднив критерії для національних вишів. Кабміном оприлюднено постанову, якою затверджено Порядок надання закладам вищої освіти статусу національного, а також критерії надання та підтвердження такого статусу. Критерії поділені на обов’язкові, порівняльні та преміальні.
МОН декларує рух до реальної автономії шкіл. Відомство планує забезпечити ефективне управління середньою освітою, що сприятиме реальній автономії школи. Відповідні заходи передбачені планом реформування середньої освіти, що затверджений і оприлюднений урядом.
МОН затвердило новий перелік іграшок для дитсадків. Перелік ігрового та навчального обладнання підготовлений відповідно до вимог компонента дошкільної освіти і чинних програм та пропонує обладнання, що необхідне для оптимального оснащення освітнього процесу в усіх вікових групах.
МОН просить підтримати олімпіаду «Юні знавці Біблії». Олімпіада проводиться за ініціативи Громадської ради при МОН з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями на базі Острозької академії. Участь в олімпіаді зможуть взяти діти і студенти усіх вікових категорій.
ЗНО-2018. Що необхідно знати? Державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у вишах, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО.
Комментариев нет:
Отправить комментарий