понедельник, 19 апреля 2021 г.

 

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ В ОСВІТІ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ

В Україні з'являться підрозділи іноземних вишів. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що відкриває шлях до заснування в Україні підрозділів іноземних закладів вищої освіти. Іноземні виші зможуть відкривати свої підрозділи у формі інститутів, коледжів, факультетів або відділень.

Списки на вакцинацію готуватимуть директори шкіл. Працівникам сфери охорони здоров'я, освіти, а також соціальної сфери не потрібно записуватись в чергу для вакцинації проти COVID-19, реєстрацію на вакцинацію здійснюватимуть керівники закладів.

Парламент очікувано скасував обов'язковість шкільних іспитів. Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає звільнення випускників повної середньої освіти від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Рада зробила крок до створення ліцеїв у малих містах. Верховною Радою в першому читанні ухвалено законопроєкт щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Освітянякі долучені до ЗНОзакликали вакцинуватись. У Міністерстві охорони здоров'я закликали освітян, які братимуть участь у проведенні ЗНО, вакцинуватися проти COVID-19. Щеплення робитимуть китайською вакциною виробництва Sinovac Biotech, що надійшла до України 25 березня.

Уряд не втомлюється популяризувати математику. В Україні затверджений план заходів щодо популяризації природничих наук і математики до 2025 року. Реалізацію плану буде покладено на міністерства, центральні органи виконавчої влади та обласні державні адміністрації.

За високі результати ЗНО призначатимуть стипендії. Найкращим школярам, які отримуватимуть високі результати зовнішнього оцінювання, а також переможцям всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад, призначатимуть щорічні державні стипендії.

В Україні вивчать роботу закладів з підготовки вчителів. В Україні розпочалось проведення дослідження закладів, що надають послуги з підготовки педагогічних працівників. Очікується, що результати дослідження вплинуть на освітню політику з підготовки та професійного розвитку вчителів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий