понедельник, 5 апреля 2021 г.

 ІНТЕРВ'Ю

Вчителі не якісь Дони Кіхоти із середньовіччя, які воюють з вітряками сьогодення, вони, навпаки, швидко адаптуються до усіх викликів, – найкращий вчитель України
Василь Дяків розповів, якими мають бути вчителі, батьки й діти для розвитку якісної, європейської та сучасної освіти.


Вчителі своєю діяльністю і роботою прагнуть показувати дітям, що у їхньому житті є величезна кількість можливостей і що школа – це лише один вимір успіху, школа – це лише один спосіб його досягнути. Так під час пресконференції відкриття національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 висловився тогорічний переможець, найкращий вчитель України Василь Дяків.
Ми живемо у непростий час, у період трансформації та змін. Ми живемо у час викликів. Ми бачимо покоління дітей, які своїми зусиллями намагаються пізнати світ у різний спосіб, в тому числі у віртуальний. Ми бачимо, як їм складно, ми бачимо як складно всьому суспільству зокрема і батькам, – сказав Василь Дяків.

Натомість він зазначив, що вчителі роблять все можливе, аби показати дітям, що успіху можна досягти будь-коли, будь-де та за будь-яких обставин.

Ми знаємо про те, що сучасна школа й класно-урочна система є занадто обмеженими, тому я, як вчитель, а насамперед як людина говорю дітям: «Школа – це лише один вимір успіху, школа – це лише один спосіб його досягнути. Але життя є багатогранне і вам доведеться пізнати його таким. Звісно це не просто, звісно це треба пробувати через власні помилки, але сприймати ці помилки не як поразки, а як досвід», – зазначив учитель.

Також він запропонував три поради для усіх, хто зацікавлений у якісній, європейській, сучасній освіті:

  • Бути відкритими.
    Діти як ніхто інший відчувають щирість чи фальш в дорослих. Тому, якщо ти відкритий, визнаєш свої помилки, готовий до спілкування й не лише говориш про цінності у житті, а й власним прикладом показуєш, як їх реалізувати, то твоя дитина чи дитина яку ти навчаєш буде успішною.

  • Не зациклюватися лише на знаннях.
    Знання – це обмеження, бо ми говоримо про компетентнісний вимір освіти. Ми говоримо про те, що знання повинні отримуватися через практику. Тому, якщо ти, як учитель, прагнеш показати дітям багатоманітність знань, можливості себе реалізувати, то це дасть віру дитині у те, що вона найкраща й унікальна.

  • Працювати у команді.
    Один із критеріїв успіху – команда однодумців. Команда, яка дозволяє побачити перспективи, яка цінує кожного, яка бачить твої сильні сторони та в якій всі допомагають один одному.

    https://vseosvita.ua/news/vchyteli-ne-iakis-dony-kikhoty-iz-serednovichchia-iaki-voiuiut-z-vitriakamy-sohodennia-vony-navpaky-shvydko-adaptuiutsia-do-usikh-vyklykiv-naikrashchy-38507.html?fbclid=IwAR2a2oAUeu2l7uaL6ut9h5x3jN-_Hs8jbyZ0hargcaq7Na9P1V9_CJGm1BA

    Комментариев нет:

    Отправить комментарий