понедельник, 19 апреля 2021 г.

 ІНТЕРВ'Ю

«Багато битв в нашій історії програні через невдалі переговори», - Стівен Пінкер, професор психології Гарвардського університету.


Гарвардський психолог Стівен Пінкер: помилка №1 в спілкуванні, яку здійснюють навіть розумні люди
І чотири стратегії, які допоможуть доносити навколишнім інформацію так, щоб вас правильно розуміли. Сьогодні, коли електронна пошта і мляві розмови на роботі є звичним явищем, ніхто не застрахований від нерозуміння. Стівен Пінкер, автор книги «Почуття стилю», говорить, що головною перешкодою для ясного спілкування є феномен (когнітивне спотворення) під назвою «прокляття знання».Це поняття в загальних рисах означає, що «коли ви щось знаєте, вкрай складно усвідомлювати, як інші цього можуть не знати». Тобто ваші власні знання здаються настільки очевидними, що ви схильні думати, що все це теж знають.
За словами Пінкера, проблема полягає в тому, що ви швидше будете використовувати професійний сленг, який більшість людей не розуміє, щоб уникнути роз'яснень і покластися на абстрактні поняття, замість того, щоб описувати речі за допомогою конкретних термінів.
Отже, що ви можете зробити для того, щоб подолати «прокляття знання», коли ви пишете або говорите? Пінкер рекомендує наступні чотири стратегії.
1.Зверніть увагу на головну думку
2.Уважно вибирайте свої слова
3.Робіть перерву
4.Редагуйте жорсткоКомментариев нет:

Отправить комментарий