понедельник, 23 марта 2020 г.Підсумки тижня в освіті: головні події


Атестація працівників закладів освіти відтермінована. Керівникам органів управління освітою, а також керівникам закладів освіти доручено відтермінувати проведення атестації працівників закладів освіти та проведення засідань відповідних атестаційних комісій.
У МОЗ допускають продовження термінів карантину. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, МОЗ може рекомендувати продовжувати карантин з урахуванням епідемічної ситуації у сусідніх країнах, країнах ЄС і на території України.
Прем’єр закликав ректорів не виселяти студентів з гуртожитків. Денис Шмигаль закликав ректорів закладів вищої освіти не виселяти студентів з гуртожитків. За його словами, багатьом студентам нема куди їхати, зокрема студентам з окупованих територій.
Майбутні учасники ЗНО можуть готуватись до тестів онлайн. Освіта.ua спільно з учителем української мови та літератури, фахівцем з підготовки до ЗНО Артуром Пройдаковим оприлюднили вже 10-й подкаст з підготовки до тесту з української літератури.
Освітяни мають працювати дистанційно, - МОН. У відомстві наголошують, що у зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину педагоги мають бути максимально переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі.
МОНвідправляти освітян у відпустки неприпустимо. В умовах карантину примусове відправлення працівників у відпустки на період призупинення навчання є неприпустимим. Окрім того, на період карантину за всіма працівниками зберігається середня заробітна плата.
Міністр до громадянкарантин це не канікули чи відпустка. Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець закликав українців не ставити під загрозу своє здоров’я та здоров’я своїх близьких і дотримуватись карантинного режиму, оскільки ситуація в країні є вкрай серйозною.
МОНкерівники мають видати накази про дистанційну роботу. Керівники закладів освіти мають видати накази про гнучкий графік роботи, що дозволить працівникам виконувати свою роботу вдома. Накази мають бути оприлюднені на сайтах закладів освіти.
Перевірка присутності педагогів на роботі є неправомірною. За словами заступника міністра освіти і науки Любомири Мандзій, перевірка присутності педагогічних працівників у закладах освіти в сьогоднішніх умовах є неправомірною.
Учителям не потрібно вести класний журнал. У випадку організації дистанційного навчання в закладі освіти, завершення заповнення шкільної документації необхідно перенести на час закінчення епідеміологічної ситуації. Учителям не потрібно вести класний журнал під час проведення карантину.
На ЗНО вже зареєстровано понад 350 тисяч осіб. Станом на 20 березня регіональні центри якості освіти виготовили 350 415 сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, що становить 96,8% від кількості отриманих комплектів реєстраційних документів.
Для освітян створять курс про дистанційне навчання. Міністерство цифрової трансформації запустить безкоштовний онлайн-курс для вчителів і викладачів про організацію дистанційного навчання під час карантину. Курс буде доступний на інтернет-порталі «Дія.Цифрова освіта».

Комментариев нет:

Отправить комментарий