среда, 5 мая 2021 г.

ІНТЕРВ'Ю

Митио Каку: «Навчання більше не буде грунтуватися на запам'ятовуванні»

Дипломи зникнуть через непотрібність - перш за все тому, що освіта перестане обмежуватися будь-якими часовими і просторовими рамками.

У минулому році газета The New York Times назвала Митио Каку одним з найрозумніших людей Нью-Йорка. Американський фізик японського походження, провів ряд досліджень в області вивчення чорних дір і прискорення розширення Всесвіту. Відомий як активний популяризатор науки. В активі вченого - кілька книг-бестселерів (багато переведені на російську мову, в т.ч. «Введення в теорію суперструн», «Фізика неможливого», «Фізика майбутнього»), цикли передач на BBC та Discovery. Каку - викладач зі світовим ім'ям: він професор теоретичної фізики в нью-йоркському Сіті-коледжі, багато подорожує по світу з лекціями. Нещодавно Митио Каку розповів в інтерв'ю виданню «Власть Денег», яким він бачить освіту майбутнього.

У своїй книзі «Фізика майбутнього» ви пишете, що освіта буде базуватися на інтернет-технологіях і гаджетах типу Google Glass. Які ще глобальні зміни відбудуться в сфері навчання?

Митио Каку. Найголовніше - навчання вже не буде базуватися на запам'ятовуванні. Зовсім скоро комп'ютери і окуляри Google Glass трансформуються в крихітні лінзи, що надають можливість завантажувати всю необхідну інформацію. Вже існують окуляри доповненої реальності, у яких є така функція. Тому через рік-два школярі і студенти на іспитах зможуть запросто шукати відповіді на питання в інтернеті: досить моргнути - і з'явиться потрібна інформація.

З одного боку, не потрібно буде перевантажувати мозок марними знаннями, основний відсоток яких, як показує практика, згодом не використовується. З іншого - звільнився розумовий резерв переорієнтується на розвиток здатності думати, аналізувати, аргументувати і приймати в підсумку правильні рішення.

https://lifedeeper.ru/post/2568-mitio-kaku-obuchenie-bolshe-ne-budet-osnovyvatsja-na-zapominanii/?fbclid=IwAR0bpok65RDxIENnRGew3H76xgYybcQqBDJXaL17xiV51cTjXDX8eprh9bw

Комментариев нет:

Отправить комментарий