среда, 12 мая 2021 г.

 Система корисних звичок Бенджаміна Франкліна (її досі використовують успішні люди) Політик вважав, що якщо намагатися дотримуватися цих принципів щодня, то можна стати більш витривалим, щасливим і забезпеченим людиною. При цьому іронічно помічав, що будь-яка людина «повинен мати кілька недоліків, щоб не засмучувати своїх друзів».
Один из отцов-основателей Америки Бенджамин Франклин отмечал, что своим успехом в жизни обязан особой системе добродетелей, которую придумал сам. 
В течение дня он носил в кармане бревно карточек, каждая из которых содержала 7 столбцов (дней недели) и 13 строк. Каждая строка содержала одну добродетель или полезную привычку, которую нужно было реализовать в течение дня. Таким образом, за день Франклину удавалось сделать несколько хороших дел и отметить их в карточке крестиком. 
Эта система добродетелей была отличной тренировкой характера, силы воли и прекрасным механизмом для саморазвития. НЕ зря ее до сих пор употребляют многие успешные люди.
Франклін вважав, що якщо намагатися дотримуватися цих принципів щодня, то можна стати більш витривалим, щасливим і багатим людиною. Однак при цьому іронічно помічав, що будь-яка людина «повинен мати хоча б кілька недоліків, щоб не засмучувати своїх друзів». 
 
Отже, розглянемо ці принципи докладніше. 
 {{1} } 1. Спокій. 
Франклін був упевнений: якщо ти не можеш змінити ситуацію, не варто про неї турбуватися. Тим більше він не радив хвилюватися з приводу розв'язуваних проблем, адже їх рано чи пізно можна змінити. 
 
 «Те, що не можна виправити, не слід оплакувати», - говорив він. 
 
2. Мовчазність. 
Політик став, що говорити треба тільки важливі речі, які можуть принести користь тобі самому або оточуючим. Витрачати час на порожню балаканину він вважав дурістю. 
 
3. Ощадливість. 
Бенджамін Франклін говорив: «Хто купує зайве, в кінці кінців продає необхідне» і мав цілковиту рацію. Витрачати гроші він надавав перевагу тільки на те, без чого ви не можете обійтися. 
 
Марнотратство, на його думку, нікого не приводила до благополуччя. 
 
4. Рішучість 
Цей корисний принцип сьогодні широко використовують найбагатші люди світу. Якщо ви щось задумали, не потрібно чекати слушного моменту і довго планувати. Найшвидший шлях до успіху - рішучі дії, а не мрії. «Одне сьогодні коштує двох завтра», - говорив Франклін. 
 
5. Стриманість 
Утримання від шкідливих звичок і потурання своїм слабкостям Франклін вважав проявом сили волі. Сильними людьми він називав тих, хто зумів перемогти свої шкідливі звички і лінь. 
 
 «Є не до пересичення, пити не до сп'яніння», - радив він.І додавав, що у об'ївшись людини зазвичай не вистачає енергії ні на які дії. 
 
6. Помірність 
Ця чеснота ставилася до контролю над негативними емоціями. Франклін радив не доводити протистояння до відкритої війни, які не роззутися з опонентами і ні на кого не тримати образи, навіть якщо людина цього заслуговує. 
 
7. Працьовитість 
 «Хто живе надією, ризикує померти голодною смертю», - говорить один із знаменитих цитат Франкліна. Політик радив не «лежати на печі», а постійно працювати, тільки тоді можна отримати результат. 
 
8. Акуратність 
Цю корисну звичку Франклін використовував, щоб чітко планувати всі свої справи, а ще тримати речі і документи в порядку. Тоді ефективність підвищувалася в кілька разів! 
 
9. Охайність 
Важливою звичкою він вважав і утримання в чистоті тіла, одягу і житла. У чистому тілі чисті думки! 
 
10. Справедливість 
Бенджамін Франклін був противником несправедливих звинувачень, покарань і принижень. Він завжди намагався керуватися принципами добра і справедливості в спілкуванні з людьми будь-якого статусу. 
 
11. Щирість 
Ця чеснота має на увазі чесність і відкритість. Франклін хоч і був політиком, але терпіти не міг брехня і лицемірство. Одним з його правил було: роби те, що говориш і нікого не обманюй. 
 
12. Цнотливість 
Політик вважав за необхідне стримувати свої любовні пориви і не втрачати через них голову. І як показує історія, найбільші проблеми у чоловіків траплялися саме через пристрасної шалене кохання. 
 
13.Лагідність 
Гасити в собі будь-які прояви гордині і марнославство - було ще одним важливим пунктом у списку чеснот Бенджаміна Франкліна. Він радив наслідувати Сократу і Ісусу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий