вторник, 16 февраля 2021 г.

 

НА ЗАМІТКУ

5 помилок учителів під час дистанційної освіти та як їх уникнути

Як адаптуватися до умов дистанційки і не збожеволіти?

До сценарію, який відбувається в українській освіті останній рік, не був готовий ніхто. Упродовж останніх 9 місяців українські вчителі мали осягнути таку кількість знань та здобути такий масив навичок, які не опановували загалом упродовж кількох років.

Чи впоралися педагоги? І так, і ні. Попереду локдаун і черговий період дистанційки. Які висновки можна зробити за попередній період та як уникнути минулих помилок, щоб кожен педагог зміг не лише не ускладнювати додатково і без того непростий режим роботи, а й по можливості трошки полегшити його для себе?

1.Не хапайтеся за безліч вебінарів та онлайн-курсів, які пропонують дедалі більше освітніх платформ

2.Оберіть найбільш зручний для вас та однаковий для всіх спосіб комунікації із учнями та їхніми батьками

3.Намагайтеся абстрагуватися від негативу, спричиненого карантином, дистанційною освітою та пандемією

4.Пам'ятайте про зону вашої відповідальності і не витрачайте свою енергію на те, що змінити вам не під силу

Пам'ятайте, що ваш робочий час обмежений і ви не маєте бути на зв'язку з учнями та їхніми батьками 24/7

Встановіть чіткі правила. Поважайте себе! Не поспішайте відповідати на повідомлення, які надходять серед ночі чи рано вранці. Блокуйте тих, хто надзвонює вам з безглуздими запитаннями у неробочий час.

Узгодьте час, в який ви даєте консультацію та час, коли ви не відповідаєте на жодні повідомлення.

Наголосіть учням та їхнім батькам, що під час дистанційної роботи обов'язково дотримуватись узгоджених правил і вимог. Поясніть батькам, що це допоможе школярам опанувати навичку розподіляти час на навчання та відпочинок, використовувати його з найбільшою ефективністю та поважати особисті межі інших. У такий спосіб можна також напрацювати навичку поваги особистих меж і у їхніх батьків!

У свій робочий час намагайтесь працювати максимально ефективно, приділяючи увагу учням, а у позаурочний привчайте до того, що у вас також є свої життя, крім роботи. Це дозволить навчити школярів поважати ваш час та привчіть до самостійності у тому, що стосується пошуку відповідей на ряд запитань.

Чим суворіше ви будете дотримуватись узгоджених правил, тим зручніше для вас буде організована комунікація з класом, без зайвих витрат часу та енергії.

https://vseosvita.ua/news/5-pomylok-uchyteliv-pid-chas-dystantsiinoi-osvity-ta-iak-ikh-unyknuty-36253.html?fbclid=IwAR0XfTpZ3h2GEFbtCiOcOpii2RopwRGJIcnCZX4IbDXxgHqKDbH-W_MnDsw

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий