среда, 16 сентября 2020 г.

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН зацікавлено у підвищенні соціальних стандартів освітян. У Міносвіти наголошують, що відомство зацікавлене у введенні в дію постанови КМУ № 822 оскільки нею підвищуються соціальні стандарти та гарантії, спрямовані на зростання рівня життя освітян.

COVID-19: у ВР пропонують доплатити освітянам. У Верховній Раді зареєстрований проект постанови, яким передбачено звернення до Кабінету Міністрів щодо вжиття заходів для забезпечення безпечного навчального процесу і якісної освіти в умовах карантину.

Тестувати вчителів на COVID варто за кошти держави, - омбудсмен. Сергій Горбачов наполягає на тому, що вчителі мають отримати можливість пройти тест на коронавірус за державний кошт. Він також наголошує, що вчителі знаходяться у зоні ризику, а найдешевший тест коштує 600 грн.

Виші не можуть просто видавати дипломи, - секретар РНБО. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, аналіз системи вищої освіти дозволяє говорити про наявність системної кризи, що формує потенційні та реальні загрози державній та національній безпеці України.

У Держслужбі якості освіти обіцяють захищати безпеку учнів. У Службі наголосили, що батьки, громадськість, педагогічні працівники, керівництво закладів освіти спільно мають усебічно захищати права учнів на безпечне освітнє середовище перед засновниками шкіл.

Мовний омбудсмен перевірить перехід шкіл на українську. Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови здійснюватиме моніторинг дотримання мовного законодавства, в тому числі щодо переходу російських шкіл на українську мову навчання.

Усі студентські олімпіади і турніри перенесено через COVID-19. Міністерством освіти і науки ухвалено рішення про перенесення усіх студентських змагань в Україні. Пауза у проведенні заходів триватиме на період загальнонаціонального карантину.

ВР може підтримати виділення коштів на допомогу школам. Верховна Рада може підтримати проект постанови, яким передбачено вжиття заходів для забезпечення безпечного навчального процесу в умовах карантину. Про це повідомила автор документа, народний депутат з фракції «Голос» Наталія Піпа.

В уряді думаютьколи підвищувати зарплату вчителям. За словами прем`єр-міністра Дениса Шмигаля, заробітну плату вчителям підвищать цього або наступного року. Наразі Міністерство освіти та Міністерство фінансів опрацьовують зазначене рішення.

До червоної зони віднесено 37 міст та районівКиїв помаранчевий. Державна комісія з питань ТЕБ та НС затвердила рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Новий розподіл на карантинні рівні почне діяти з 00:00 годин 14 вересня.

72% українців вважаютьщо навчання має відбуватись традиційно. За результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», більшість українців вважають, що діти мають традиційно відвідувати школи. При цьому, 19% підтримують змішану форму навчання і 5% – дистанційну.


Комментариев нет:

Отправить комментарий