понедельник, 21 сентября 2020 г.

Підсумки тижня в освіті 14.09-20.09.20. головні події

Україна просить допомогу в ЄС для «змішаної» освіти. Сергій Шкарлет запропонував Європейському інвестиційному банку спільно опрацювати питання щодо можливої участі ЄІБ у підтримці заходів зі створення та запровадження програми змішаної (очно-дистанційної) освіти.

Форум «Innovation Fest» перенесено на травень 2021 року. Щорічний Всеукраїнський форум «Innovation Fest», проведення якого було заплановано на 07 жовтня 2020 року, буде перенесено. Рішення ухвалено через епідеміологічну ситуацію в Україні.

МОН планує запустити Освітню платформу в жовтні. Т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет висловив сподівання, що до жовтня 2020 року МОН зможе запустити Національну електронну освітню платформу, яка буде наповнена освітнім контентом.

Конкурс «Учитель року» присвятять дистанційній освіті. Розпочалась реєстрація учасників конкурсу «Учитель року – 2021». Серед завдань для учасників – вміння організації освітнього процесу в дистанційному режимі, які вони набули під час карантину.

Влада наполягаєщоб освіта була в очному форматі, - Шкарлет. Т. в. о. міністра освіти наголошує, що МОН, президент та прем’єр-міністр наполягають, щоб освітній процес відбувався традиційно. За його словами, дистанційне навчання не розглядається як альтернатива традиційній освіті.

Оприлюднений проект Умов прийому до вишів у 2021 році. Документ пропонує кілька новацій, які після затвердження проекту Умов прийому будуть застосовані при зарахуванні вступників до закладів вищої освіти в 2021 році. Громадське обговорення документа триватиме до 30 вересня.

У МОН нагадали про заборону агітації в закладах освіти. У Міністерстві освіти зазначають, що відомство отримує інформацію щодо залучення учасників освітнього процесу до участі в акціях і заходах окремих партій та поширення у закладах освіти партійної та виборчої агітації.

У МОН визначиликому потрібне ЗНО з української літератури. Починаючи з 2021 року вступ на більшість спеціальностей передбачатиме проходження ЗНО з української мови, натомість для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти мають скласти тест з української мови і літератури.

ВР докладе зусильаби педагогам підвищили зарплати. За словами спікера парламенту Дмитра Разумкова, Верховна Рада докладатиме всіх зусиль, аби педагоги отримали не тільки визнання та шану від суспільства, а й підвищення заробітної плати.

МОН не планує збільшувати вагу атестата при вступі. Проект умов прийому до закладів вищої освіти, що був опублікований для громадського обговорення, поки не передбачає змін у розрахунку конкурсного бала, на основі якого відбувається вступ до закладів вищої освіти на спеціальності бакалавра.

Кабміну доручили доплатити вчителям за додаткове навантаження. Верховна Рада звернулась до Кабміну щодо перерозподілу видатків Фонду боротьби з COVID-19 для безпечного освітнього процесу в умовах карантину. За відповідну постанову проголосували 274 депутати.

Особливості ЗНО-2021 з українськоїроз’яснення УЦОЯО. На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього оцінювання Український центр оцінювання якості освіти провів кілька вебінарів щодо особливостей сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури 2021 року.

Комментариев нет:

Отправить комментарий