воскресенье, 26 января 2020 г.

ОСВІТА.UA

Підсумки тижня в освіті: головні події

Мінцифри відкрило курс цифрових навичок для вчителя. Серіал із цифрової грамотності навчить застосовувати онлайн-інструменти так, щоб робота з учнями стала більш захопливою. Після навчання кожен, хто успішно складе тест, отримає електронний сертифікат.
Міністр освітислабкі університети просто помруть. Ганна Новосад наголошує, що МОН матиме кілька інструментів, які впливатимуть на роздуту мережу закладів вищої освіти. Зокрема, з 1 січня почав працювати принцип фінансування вишів за показниками їх діяльності.
Новий закон надає можливість для додаткових занять з учнями. Закон «Про повну загальну середню освіту» надає можливість проведення додаткових занять у школі з учнями, які мають невисоку успішність. За словами Ганни Новосад, заняття оплачуватимуться за рахунок бюджету.
МОН встановлюватиме мінімальну ціну контракту у вишахЗа словами заступника міністра Єгора Стадного, МОН зупинить демпінг, коли університети визначають ціну навчання на контракті, яка є значно меншою собівартості підготовки, а потім компенсують її за рахунок бюджету.
Працевлаштування випускника стане показником діяльності вишу. Одним з результатів діяльності закладу вищої освіти, який буде враховуватись при фінансуванні вишу, стане працевлаштування випускників на посадах, які вимагають вищої освіти.
Міністерство освіти призупинило ліцензування вишів. Причиною призупинення процесу ліцензування у сфері вищої освіти є суттєві зміни, що відбулись у законодавчому полі. Призупинення ліцензування триватиме до затвердження нової редакції Ліцензійних умов.
До мистецьких вишів можна буде вступити першочергово. Міносвіти надасть право на першочергове зарахування за держзамовленням вступникам до закладів мистецької освіти, які укладуть угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості.
Опублікований рейтинг вишів за результатами вступної кампанії. Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» втретє складений щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії. Основною метою рейтингу є ознайомлення абітурієнтів з даними вступної кампанії.
Профспілка: 70 тисяч учителів-пенсіонерів буде звільнено. У Профспілці працівників освіти і науки вважають неприпустимою норму нового закону «Про повну загальну середню освіту», якою передбачено обов'язкове переведення на строкові договори вчителів, які отримають пенсію.
МОН оприлюднило умови прийому молодших бакалаврів. Відомство оприлюднило Умови прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2020 році. Документ визначає особливості прийому вступників для здобуття освітнього ступеня фахового молодшого бакалавра.
МОН опублікувало розподіл фінансування університетів. Міністерство освіти і науки опублікувало дані про розподіл державних коштів між закладами вищої освіти. За інформацією відомства, кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи.
Завершилась реєстрація на пробне ЗНО-2020. Станом на 24 січня майбутні учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання виявили бажання скласти майже 410 тисяч тестів. Інформацію про час і місце проходження тестування учасники дізнаються до 02 березня

Комментариев нет:

Отправить комментарий