вторник, 14 января 2020 г.

ОСВІТА.UA

Підсумки тижня в освіті: головні події

Гончарук доручив МОН перевірити всі заклади освіти. Міністерство освіти і науки має провести інвентаризацію всіх закладів освіти і навести порядок у сфері протипожежної та техногенної безпеки. Перевірка має бути завершена до 10 січня.
ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою. МОН затверджена нова програма ЗНО з математики. Документ охоплює декілька розділів з алгебри і початків аналізів, а також з геометрії та визначає компетентності, якими має володіти випускник.
Вартість пробного ЗНО у 2020 році складатиме від 138 до 150 грн. Регіональні центри оцінювання якості освіти визначили вартість участі у пробному зовнішньому оцінюванні для осіб, які мають намір використати цей інструмент при підготовці до тестування.
Необхідно синхронізувати шкільні предмети, - Новосад. Міністр освіти висловила переконання у необхідності синхронізації навчальних програм з математики, фізики, хімії та біології між собою. За словами міністра, зараз шкільні програми відірвані одна від одної.
МОН планує згодом зробити сертифікацію обов’язковою. Міністерство освіти планує за наступні п’ять-шість років зробити сертифікацію вчителів обов’язковою. За словами міністра освіти, інструмент сертифікації сприятиме професійному росту вчителів.
Міністрмаємо побороти страх дітей перед математикою. За словами Ганни Новосад, коли діти щось не розуміють, вони спочатку цього бояться, а потім ненавидять. Міністр освіти переконана, що необхідно змінювати зміст освіти та методики викладання у школі.
У школах працюватиме мережа кар'єрних радників. Міністр освіти висловила переконання щодо необхідності введення в українських школах інституту кар'єрних радників, які працюватимуть зі школярами з метою їх завчасної професійної орієнтації.
МОН вивчить рівень зайнятості випускників вишів. Одним з критеріїв фінансування закладів вищої освіти стане рівень працевлаштування випускників. Моніторинг зайнятості випускників університетів буде проведений освітнім відомством вже у 2020 році.
Збільшення зарплат освітян здійснюється поетапно, - МОН. У відомстві повідомили, що збільшення оплати праці здійснюється поетапно, як це передбачено законом. Підвищення зарплати буде здійснюватись з урахуванням можливостей бюджету країни.
МОН оголосило конкурс підручників для класу. До переліку підручників, з яких оголошений конкурс, включені підручники з історії, всесвітньої історії, інформатики, кримськотатарської мови та підручники з української мови для учнів з навчанням мовами нацменшин.
У школах можуть збільшити кількість уроків математики. Міністр освіти висловила думку про можливість додавання годин на вивчення математики. У порівнянні з середніми показниками по ОЕСР кількість годин на вивчення математики в Україні є нижчою.

Комментариев нет:

Отправить комментарий