вторник, 5 ноября 2019 г.

ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Світлина від Центр Інноваційної Освіти "Про.Світ".
Працюючи в команді, зокрема у вчительському колективі, учасниками складно порозумітися через те, що кожен мислить по-різному. Те, що один вважає недоліком, інший може сприймати як перевагу. Щоб усунути непорозуміння, практикують вправу “Шість капелюхів мислення Едварда де Боно”. Пропонуємо спробувати пройти її у своїй команді, аби структурувати власне мислення та розуміти точки зору інших.
Шість капелюхів - це шість варіантів мислення (не ярликів), тому одягаючи щоразу інший капелюх, людина “одягає” на себе інший тип мислення. Протягом вправи просіть учасників по черзі вдягати різні капелюхи (не обов’язково фізичні ), аби дати їм змогу побачити проблему\ситуацію ширше.
🎩Білий капелюх - цей тип мислення оперує фактами, цифрами, отриманням інформації та прибиранням «білих плям». Цей тип мислення стимулює раціонально підходити до справи.
🎩Червоний капелюх - тип мислення, який “довіряє” інтуїції, емоціям і почуттям. Цей тип мислення стимулює використовувати свою підсвідомість.
🎩Чорний капелюх - цей тип мислення підпорядкований логіці і найбільше корелює з принципами критичного мислення. Особливо корисним він буде у випадку, коли потрібно дослідити, чи справді нові ідеї будуть вигідними в майбутньому.
🎩Жовтий капелюх - цей тип мислення пов’язаний з логічними і водночас позитивними судженнями. Цей тип допоможе знайти аргументи на захист певної ідеї та визначити результативність команди.
🎩Зелений капелюх - цей тип мислення пов’язаний з креативом, інноваціями та пошуком альтернатив. Особливо цінним він стане під час генерування нових ідей.
🎩Синій капелюх - тип критичного мислення, за допомогою якого визначають, який конкретно тип мислення варто застосувати на етапі роботи. Фактично, синій тип спрямовує учасників на інший тип мислення, найбільш актуальний у конкретний момент.

Комментариев нет:

Отправить комментарий