ОСВІТА.UA
Підсумки тижня в освіті: головні події
Інституційний аудит допоможе кожній школі, - міністр. За словами Ганни Новосад, Інституційний аудит школи - це новий важливий механізм, що дозволить створити зовнішню систему забезпечення якості шкільної освіти.
Учителі зі стажем до 10 років отримають по 21 тисячі грн. Шкільні вчителі, які мають стаж роботи до 10 років наприкінці наступного року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — майже 21 тисячу грн.
МОН: усі вчителі отримуватимуть 30% надбавку за престижність. В проекті Державного бюджету передбачені кошти, які дозволять усім без виключення регіонам країни виплачувати вчителям надбавку за престижність у розмірі 30%.
Результати ЗНО у магістратуру оголосять до 15 листопада. Відбулось проведення спеціальної сесії єдиного вступного іспиту з іноземних мов, що складали вступники, які виявили бажання навчатись у магістратурі. Участь у ЗНО взяли 3 664 вступника.
МОН визначило кількість годин для підвищення кваліфікації. Відомством надані роз'яснення щодо мінімальних вимог до обсягу підвищення кваліфікації викладачів закладів середньої, професійної та фахової передвищої освіти, а також до працівників дошкільної і позашкільної освіти.
Уряд вирішуватиме проблему якості освіти у малих школах. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Кабінет Міністрів буде інвестувати кошти в створення ефективної мережі шкіл, яка дозволить дітям з сільської місцевості отримати якіснішу освіту.
Кабмін реалізує програму мобільності школярів. Кабінет Міністрів має намір у 2020 році реалізувати програму мобільності молоді, завдяки якій, понад 100 тисяч дітей з усієї України зможуть відвідати інші куточки країни.
Гончарук: науковцю має стати краще працювати в Україні. За словами прем’єр-міністра, наступний місяць необхідно використати для дуже предметної дискусії про те, як зробити так, щоб українському науковцю стало простіше, краще, вигідніше працювати в Україні.
МОН призупинило атестацію вишів цього року. Причиною зупинення атестації є необхідність здійснення додаткового набору експертів, зокрема міжнародних. У МОН заявляють, що висока якість та неупередженість експертизи є пріоритетними для відомства.
Ганна Новосад: ключові зміни в освітньому бюджеті 2020. Міністр освіти і науки розповіла про ключові зміни фінансування освітньої галузі, що передбачені проектом Державного бюджету на 2020, який направлений до розгляду парламенту до другого читання.
Затверджено характеристики тестів ЗНО 2020 року. Характеристиками визначено форми тестових завдань з усіх предметів, час на їх виконання, схеми нарахування балів, поділ завдань тестів, що зараховуватимуться як ДПА або вступний іспит до вишів та інші особливості.
МОН підготує законодавчу основу базової і профільної школи. Президент України доручив міністру освіти до кінця року сформувати законодавчу основу для роботи базової та профільної школи за новими освітніми стандартами.
У 2020 році держава витратить 3,5 млрд на опорні школи. У проекті Держбюджету передбачені кошти на реалізацію програми зі створення нового освітнього простору в опорних школах. Здебільшого йдеться про заклади в маленьких містах та сільській місцевості.
МОН: понад 60% дітей з сіл складають ЗНО на 1-6 балів. У Міністерстві освіти наголошують, що більшість шкіл у сільській місцевості є малокомплектними, мають застаріле освітнє середовище, а вчителі у таких закладах можуть навчати одразу декільком предметам.
Лілія Гриневич працюватиме у столичному університеті. Ексміністр освіти і науки Лілія Гриневич працюватиме у Київському університеті ім. Грінченка на посаді проректора з науково-педагогічної і міжнародної діяльності.
Ганна Новосад: імплементація НУШ продовжиться. Завданням уряду стане завершення змін у початковій школі та їх перенесення у базову школу. Цей виклик є складнішим, ніж в 1-4 класах, оскільки мова йде про більшу кількість вчителів, учителів-предметників, про більшу кількість класів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий