понедельник, 11 ноября 2019 г.

ОСНОВА.COM.UA

8 способів показати вчителям, що їх цінують

Кращі директори старанно працюють, аби їхні вчителі отримували заслужені підтримку і повагу, були задоволені й оцінені належним чином. І хоча мета школи полягає не в тому, щоб «ощасливити вчителя», слід узяти до уваги, що школа, у якій працюють нещасливі вчителі, не зможе досягти своєї головної мети — поліпшення життя дітей.
Наукові дослідження свідчать, що чим щасливіший працівник, тим він кращий. Як директор, ви можете допомогти вчителям почуватися значущими і щасливими, показуючи, що ви по-справжньому піклуєтеся про них та їхнє життя.

1. Знайте, визнавайте і взаємодійте з кожним учителем індивідуально.

Це не означає, що ви повинні бути близькими зі співробітниками. Але варто бути більш відкритими і показувати вчителям, наскільки ви цінуєте те, що вони роблять для вас і школи. Навіть незначна подяка не забувається тривалий час.

2. Відзначайте зростання і досягнення.

Усе досить просто: краще відзначити зростання і досягнення вчителя за останній час, ніж видавати нагороду «учитель року».

3. Звертайтеся до вчителів за ідеями.

Коли вчителям надають можливість застосувати набуті знання і досвід для розв’язання певних завдань, вони не тільки відчувають, що їх цінують, але й відмінно виконують завдання саме через їхню здатність і пристрасть до навчання.

4. Будьте чесними.

Погляньмо на це з іншого боку: ніщо не змушує почуватися недооціненим більше, ніж нещирість. Чесність — це основа поваги, а повага — це основа взаємного визнання.

5. Діліться успіхами вчителів поза межами школи.

Діліться успіхами вчителів з батьками, учителями інших шкіл, медіа або в соцмережах, визнавайте їхні старання і здібності, мотивуйте до нових досягнень. Це те, що слід робити завжди!

6. Тимбілдинг на заходах

Це може бути нарада, яку ви перетворюєте на щось веселе або спільний обід. Додавання в розклад заходів, що допомагають позбутися стресу, дадуть змогу вчителям зрозуміти, що ви дбаєте про їхнє самопочуття і даєте шанс поспілкуватися одне з одним не тільки на шкільні теми. Якщо вам бракує часу влаштовувати захід самостійно, пошукайте компанію, яка спеціалізується на корпоративах.

7. Залишайте записки з подяками.

Висловлення вчителеві подяки не завжди вимагає грошей, свят, оголошень, або церемоній нагородження. Подяка може бути у вигляді записки, залишеної на столі вчителя, поки він перебуває поза кабінетом.

8. Допомагайте вчителям навчатися, розвиватися і професійно зростати.

Ніхто не хоче відчувати, що застряг на безперспективній роботі, де немає шансів для зростання і розвитку.
Допомагати вчителям розвиватися, навчатися, рухатися далі — гарна ідея для шкільного керівника. Професійний розвиток педагогів забезпечує заклик до участі в конкурсах або допомога у відвідуванні курсів тощо.
Це сприятиме тому, що вчителі відчуваватимуть, що здатні на багато що, вони знатимуть, що їх підтримують і цінують.
Напевно, педагоги робитимуть більше, якщо ви покажете їм, що вірите в те, що вони можуть більше.

Комментариев нет:

Отправить комментарий